Kritikler

WOUND – “Inhale the Void”

FDA Rekotz – 2013 – Almanya

Wounds grubu ilk albümleri ile piyasadaki yerini aldılar,grup isveç death metal destekli old school death metal ile bizleri selamlıyorlar. Albümün giriş parçalarında şiddetli bir Dismember etkisi kulağıma çarptı fakat ilerleyen parçalarda o etki biraz daha klasik old school sounda kendini bıraktı.

Bazı kritiklerde grubun taklit ve bir birini tekrarlayan işlerden oluşan bir yapıya sahip olduğu yazılmış fakat 2013 yılındayız artık orjinal müzik yapacağım diye saçma sapan tarzları birbirine karıştırmak yerine bu arkadaşlar gibi geçmişte sevdiği,takip ettiği,örnek aldığı grupların soundlarında müzik yapmak bende yanlış değil daha da ilham verici bir durum. Bazı webzine kritik yazarlarındaki bu orjinallik kaygısını çok fazla anlayamıyorum.

Agresif ama temiz bir sound ,d-beat davul tonları,keskin gitar ve kusmuk vari vokal ile tam anlamıyla bir old school ziyafeti,tabiki eksikleri var ama daha grubun ilk albümü,bu eksikleri ilerleyen albümlerde kendilerince düzelteceğinden hiç şüphem bulunmuyor.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu