Kritikler

WITCHERY ”Witchkrieg”

Century Media – 2010 – İsveç

Buzdolabımdaki bana ayrılan rafımdaki şişeler birbiri ardına azalmaktaydı, hatta tamamıyla bu gece için ayrılan stok benim için bitmişti.Witchery’i öyle bir kafa ile yorumluyorum.Ama benim bildiğim Witchery böyle değildi. Legion gruba değişiklik kazandırmış. Heavy-Speed-Thrash metal yapan grubu oldukça extreme metal haline getirmiş. Zira albümdeki konuk sanatçı listesine baktığımızda gözlerimiz yuvalarından fırladı diyebiliriz. Bunlar Kerry King(Slayer), Hank Shermann(Mercyful Fate), Gary Holt ve Lee Altus(Exodus), Andy LaRocque (King Diamond), Jim Durkin (Dark Angel) gibi isimler genelde parçalardaki sololarda gruba destek olmuşlar…

Albüm genel olarak thrash metal kalıpları içerisinde sayılsa da, son dönemde bilindik metal diyebileceğim bir çok olguyu da içinde bulunduruyor. Genel geçer gazlı alt yapı, haykıran vokaller, basma kalıp rifler ve coşkulu davul bölümleri,aslına bakarsanız bar-metal diyebilirim.

Ama çok sıkı olmuş ,parçalar birbirinden başarılı, coşkulu, tokat gibi biti veriyor. Piyasaya oynayan bir grup olduğunu Century Media ve video klip çalışmalarından anlayabiliyorum.Umarım bekledikleri hedef kitleye ulaşıp bir şekilde bu grubu devam ettirebilirler.

8.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu