Kritikler

WINDS OF FUNERAL – COLD MOON Split ”The Black Alliance”

2004 – İtalya

2 İtalyan Black Metal grubunun ortak yaptığı çalışma olan “The Black Alliance” Winds of Funeral isimli grup ile açılıyor…Grubun parçaları gerçekten vasat,hiç sevmedim,tamamen mid tempo,vokal ağırlıklı,gitarlarda başarısız efektler ve altta tahminimce gitar pro drum machine var,parçaların bestesel olarak çok iğrenç denilmeyecek kadar kötü değil ,yani ortalama bir grup diyebilirim.

Cold Moon’a geçecek olursam, intro ile açılıyor ve daha kaotik ve kirli bir sound bizi karşılıyor.Gerçekten başarısız davullar üzerine vokaller çok ama çok sırıtmış…Gitarlar duyulmayacak kadar geride,davul sadece kapı tokmağı hissiyatı veriyor.. Büyük ihtimal hücum kayıt üzerine kanal olarak vokaller kayıt edilmiş…İlk parçanın sonlarına doğru gelen duraklama parçanın adıyla örtüşen melankolik rifleri ardında barındırıyor. “Ravishing Melancholy”,ne kadar da Ravishing Grimness ‘e benziyor değil mi? Son parçada “Old Spirit” gerçekten kötü kayıtlı grupları seven insanlara tavsiye edebilirim…

Zaten basımda çok kalitesiz,siyah beyaz fotokopi baskı,logolar çok klas,bir eski ev benzeri bir şey var kapakta,iç tasarımda parça isimleri ve lirikler mevcut,arka kapakta her iki grubun pozları ver parça isimleri var….Bu split’te yakında Türkiye sınırları içerisinde olacak….

5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu