Kritikler

WICCA ”Bloodrush”

Twilight – 2010 – Almanya

Wicca grubu çok acayip bir grup, duyanlar isme bak 16 yaşında götik metal grubu mu bu,diyebilir. Ama grubun 1989’lardan kalma bir grup olduğunu duyacak olurlarsa aa abi biz bilmiyorduk, diyebilirler? Grubun aslında 21 yıl ara vermesinde ne gibi sebepler olduğunu promolarındaki yazılarında belirtmemişler. Dile kolay 89’dan 2010 a kadar 21 sene, hiç bir şey yapmamışlar. Kolay bir şey de değil,40lı yaşlarda olmalılar. Ama şöyle bir bakacak olursak kardeşim o logo ne öyle yaaa üff  ,ne sıkıcı, paintte bile daha güzelini yapabilirler. Lütfen çabucak değiştirin, aaa çok geç, albüm çıkmış bile :S

Aslında size ,sıkı bir alman thrash albümü bu diye tanıtım yapmayı çok isterdim. Kalite olarak gerçekten başarılı bir sound’a sahipler.Ama dinlerken bana samimi gelmediler.Yapalım da nasıl olursa olsun mantığı gibi bir hissiyat verdi. Benim albümlerde en çok dikkat ettiğim özelliklerden biridir bu, SAMİMİYET! Eğer bir albüm samimi değilse, ben onu parçalardaki yapıdan anladığımı düşünüyorum, evet, evet bence hiç samimi bir albüm değil…Tanıtımlarında yerel thrash metal ile acımasız yetişkin thrash metal i harmanladık demişler, tamam yaş olarak 40ları aşmış olabilirsiniz ama “adult thrash metal” diye bir tanımlamayı ilk kez duyduğumu itiraf etmem gerekiyor.

Logo ve albüm kapağı gerçekten sıradan, vasatı aşamamış, albümün genel yapısı sound ve kayıt kalitesi itibariyle çok iyi, performansa geçecek olursam samimi bulmasam da biraz gaz var albümde, vokalistin temiz vokallere biraz daha odaklanması gerekiyor,biraz detone ve sesi kötü çıkmış. Bence!

Thrash ile dolu, duvardan duvara vurdurabilecek, kulak mahvedecek bir albüm demeyi çok isterdim, ama bence öyle değil, Wicca zayıf bir performans, başarısız albüm kapağı, tiksinç logosu ve detone vokalleriyle birazcık ürkütücü bir grup olarak 21 yıl sonra neler yapacak, çok merak ediyorum,umarım beni yanıltırlar. Çünkü thrash metali çok seviyorum, onu hissediyorum,yaşıyorum… Yanıltın beni abiler!!

5.9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu