Kritikler

WEAPON ”Drakonian Paradigm”

The Ajna Offensive – 2009 – Kanada

Weapon Kanadalı bir black metal grubu şarkı sözleri genelde satanizm ve din karşıtlığı ile alakalı underground olan ve sade bir grup.

Weapon’ın müziğindeki satanik temalar hiç bitmemiş hala geçmiş dönem demonlarına tapış kıyasıya sürüyor, benim için en dikkat çekici olan ise albümün 7. Ve son şarkısı olan Remnants of a Burnt Mosque (yakılmış camiden arda kalanlar) bu şarkı da islam’a alabildiğince sövüyor. Ayrıca 2. Şarkı olan Cacophony! Black Sun Dragon’s Tongue! Da da Zalim, kafir gibi kelimeler kullanılmış grubun kanada dışındaki kültür ve dinlerle de ilgili olduğu açıkça ortada. Grubun sözlerini anlamak için sadece İngilizce bilmek yetmiyor literatürden de anlamak gerekiyor.

Gelelim albüm kapağına albüm kapağı oldukça nonkonformist bir tarzda yapılmış ne grubun logosu ya da adı görünmüyor eski dönemlerden kalma tanrıça ve şekiller, kurukafalar ve sigillerle süslenmiş.

Sound olarak weapon güçlü bir grup mixleme iyi yapılmış akustik gitar da kullanmış bazı yerlerde, ilk şarkısı grubun ismi ile aynı ve enstrumantel bir şarkı. İkinci şarkı olan Cacophony! Black Sun Dragon’s Tongue! Benim favori şarkım. Weapon genel anlamda kirli yada kaotik bir müzik yapmıyor yani heavy metal dinleyen biri bile oldukça rahat bir şekilde dinleyebilir ama Müslümanların dinlemesini pek tavsiye etmiyorum. Özellikle son şarkı olan Remnants of a Burnt Mosque da oryantal rifler görmek mümkün. Drakonian Paradigm: The Flame of All isimli şarkı ise albümün hit şarkısı olma konusunda aday görünüyor. Albüm kayıt kalitesi olarak oldukça iyi sololarla da süslemişler şarkıları, davul da oldukça net ve çalım olarak lezzetli yalnız clean bölümler biraz alakasız olmuş yani biraz yapmacık kalmışlar sound olarak. Sonuç olarak bu albümü çok beğendiğimi söyleyebilir ve dinlemenizi tavsiye edebilrim.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu