VideolarHaberler

Vittra – Necrotic Apocalypse – 2023 Mackrory Mix

Biraz daha Death Metal dokunuşlu yeni bir mix. Lawrence Mackrory (Bloodbath, Lik, Decapitated) tarafından yapılmıştır.

Astrid Lindgren’in “Ronja Rövardotter” kitabında yarattığı karakterlerden yola çıkarak “Vildvittra” olarak adlandırılan grubun ismi daha sonra İsveç halk hikayelerinde yer alan efsanevi yaratıklardan esinlenerek Vittra’ya dönüştü. İsveç folkloru müziklerinin içinde ve dışında yinelenen bir tema olsa da, grup Dissection, erken dönem In Flames, Megadeth ve At the Gates’in damarlarında Melodik Death ve Thrash Metal’e sıkı sıkıya bağlıdır. 
 2017 yılında David Döragrip (vokal) ve Johan Murmester (gitar) tarafından kurulan kadro, 2018 yılında Alex Smith (davul) ve Gustav Svensson’un (bas) gruba katılmasıyla tamamlandı. Stüdyoda ve sahnede Vittra’ya 2021’den beri lead gitarda Lars Elofsson da eşlik ediyor. 
 2021’de SolnaSound Production, İsveç’te kaydedilen ilk EP’leri Wardens’ı Simon Johansson’un (Soilwork, Wolf) desteğiyle yayınladılar. 
 Ekim 2021’de, sadece birkaç ay sonra, bu kez hem Simon hem de Mike Wead (King Diamond, Mercyful Fate) tarafından desteklenerek tekrar SolnaSound’a girdiler ve Nisan 2022’de Blasphemy Blues tamamlandı. Lawrence Mackrory (Bloodbath, Lik, Firespawn) miks ve mastering işlemlerini üstlendi. Hjules kapak resmini yarattı.

Kadro: Alex Smith – davul
David Döragrip – vokal
Gustav Svensson – bas
Johan Murmester – gitar
Lars Elofsson – gitar (canlı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu