Kritikler

VEÉR ”The Measure of Waste”

Caverna Abismal / Neverheard – 2009 – The Measure of Waste

Veér grubu aslında kendini şanslı saymalı çünkü Extreminal’de kolay kolay bir albüm 2 kişi tarafından kritiklenmiyor. Onların bu durum ne kadar umurlarında olur bilemem fakat Veér isimli grubumuz gerçekten kalite bakımından İsveçli türdeşlerine taş çıkarırcasına başarılı bir işe imza atmış gibi gözüküyor.

Aslında büyük bir eleştiri getirebilirim Craft grubunu bilenler bilir.. Veér işte Craft grubunun takipçisi gibi gözüküyor. Black metal in ritmik değişimleri son yıllarda çok ama çok arttı artık Raw Black Metal yapan gruplar baştan sona aynı rifi çalıp kabaca” pür taka taka” işlerini yavaş yavaş bırakıyorlar bu bana daha çok çalamayan grupların “pür satanik ivil ” takılmalarının altında kabiliyetsizliklerini bu şekilde örtü altına aldıkları hissiyatını giderek veriyor.

Ama Veér öyle bir grup değil.. Enstrüman kabiliyeti orta seviyenin biraz üzerinde, prodüksiyon da fena değil.. Orta Avrupa ve Balkanlardan genelde pagan&ambient&ns black metal grupları çıkıyor fakat Veér onlara çok fazla aldanmamış gözüküyor. Kısaca özetlemek gerekirse İsveç underground black metali Veér’i özetleyebilir.. Özellikle de Craft en büyük hayranlık duydukları gruplardan biri olmalı..

7.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu