Kritikler

UNLEASHED ”As Yggdrasil Trembles”

Nuclear Blast Records – 2010 – İsveç

Grup isveç death metal ya da old school death metal yapıyor.

Davullar seri taka taka dediğimiz şekilde çalıyor. Leş bir tona sahip. Bildiğimiz klasik old school death metal şekli davul desek yeterli olur sanırım. Unleashed’in eski albümlerindeki davulculuk anlayışı aynı mantık devam ediyor.

Gitarlar soğuk tonlu, isveç leş old school death metaline has bir tonda. Çalış şeklide bildiğimiz Unleashed gitar riffleri. Leş, gaz, karanlık bir atmosfer oluşturan old school death riffleri.

Vokalci bildiğimiz Unleashed vokali olarak devam ediyor. Obituary, Autopsy benzeri bağrıntılı brutal vokaller, ara ara leş scream vokaller şeklinde vokal yapıyor. İsveç Death Metalden sıkça rastladığımız isyankar brutal vokal olayına aynen devam ediyor.

Kayıt old school death metal olayı için gayet güzel. Hafif leş bir kayıt fakat yinede enstrümanlar açık bir şekilde anlaşılıyor.

Albüm kapağını kim yapmış bulamadım. Fakat tam bir isveç old school death metali kapağı olmuş. Siyah beyaz bir çizim. Bir ağaçta kök salmış ruhlar, iskeletler, yaratıklar vs.

Grubun söz konsepti klasik isveç old school death metalinde olduğu gibi ölüm,karanlık vb konuları işliyorlar. Böyle konulara böyle kapak gayet uyumlu olmuş.

Vokal,müzik,kayıt,albüm kapağı göz önüne alındığında Unleashed’ın efsane albümleri kadar olmasa da, klasik Unleashed çizgisini tutturmuş bir albüm olduğunu söyleyebilirim.

Haliyle 10 üzerinden 7.5 u hak ederler diyorum.

7.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 74 = 81

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu