Kritikler

TUNDRA(ITALY)”Primordial”

Long Ago Records – 2008- İtalya

Tundra ,bir kaç senedir u.g piyasada adından söz ettirmeye başladı.İtalyan piyasasından çok fazla grup çıkmadığını düşünecek olursak,çokta kötü sayılmadığını söyleyebilirim.

Yanlız kendilerini tanıtmada şöyle bir sıkıntıları var ” Darkthrone clone” diye bir tanımlama sarf etmişler, bu bana çok yanlış geldi..Zaten artık Darkthrone da artık bu tarz müzik icra etmemekte..

Fazla söze gerek yok grup ,soğuk,durağan,tek düze ,çiğ gibi tanımlamalar altına girebilecek müzikaliteye sahip durumda,bana çok fazla Burzum,Judas Iscariot biraz Xasthur havası vermedi değil..

Yoğun çiğlikte bir kayıda sahipler,bu gerçekten doyurucu..Ama davullar mekaniğe yakın bir tonda,vokaller efektli (kişisel olarak tercih etmeyeceğim bir stil) ve bana göre yeterince black metal hırçınlığında olduğunu düşünmüyorum.

Albümde “Totally Black”,”Sadismus” gibi parçalar dikkat çekmekte,parçaların süreleri ortalama 6 dakikanın üzerinde ve bence gerçekten çok sıkıcı bir hava katıyor.Unutmadan yüzlerce grubun coverını yaptığı Burzum’dan Lost Wisdom ‘u da ekstra parça olarak albümlerine dahil etmişler..

Çek Cumhuriyetli firma Long Ago Records tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen bu albümü daha bunalım,tek düze ,minimalist black metalden hoşlanan arkadaşlar için önerebilirim..

5,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu