Kritikler

TRIUMFALL ”Antithesis Of All Flesh”

Forces of Satan Records – Sırbistan – 2009

Sırplar son senelerde black metal adına bir şeyler yapmaya başladılar. Daha önce çok fazla grup çıkaran bir coğrafya değildi. Balkan etkilerini kullanmamaları olumlu olmuş, genelde slav kökenli gruplar koyu nasyonalist parçalar ve imajlar ile black metal’i kötüye kullanıyorlardı.

Triumfall’ı araştırmadan önce dinlerken bu adamlar İsveçli olmalılar şeklinde aklımdan geçiriyordum fakat kısa bir araştırma sonrası yanıldığımı anladım. Niye İsveçli olmalılar diyorum çünkü yaptıkları black metal türü İsveç black metaline çok yakın bir tarzda, yer yer etnik riflere rastlıyorum fakat daha çok melodic tarzdaki isveçli grupları andırıyor. Dissection ve her ne kadar isveçli olmasada Catamenia’ya benzettiğimi söyleyebilirim.

Grubun parçaları yer yer hızlı ama genelde ritmik ve melodik riff’lerden oluşuyor. Açıkçası black metal agresifliği, tehditkarlığı göremediğimi söylemeden geçemeyeceğim. Ama başarılı bir albüm olmuş. Kayıt ve prodüksiyon oldukça iyi, klavye kullanılmasa daha da güzel olacak, klavye düşmanı gibi gözüküyorum farkındayım ama bu müziğe gitmiyor. (Kişisel fikrim) Girişte kullandıkları ayinsel bölüm başarılı olmuş. Ortaçağ İngilizcesi ve Latince karışımı bir dil kullanılmış.Bu albümde anlayamadığım bir şey daha var oda albümün sonlara doğru hız kazanıyor olması,sanırım bitirişi sağlam yapalım diye beklemişler:)

Uzun lafın kısası hızlı,progressive ve çokta sert olmayan black metal gruplarını beyeniyorsanız,Triumfall size göre denilebilir.Kişisel olarak bana hitap etmiyorlar.

6,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu