Röportajlar

TRINITY SITE

Alman Melodic-Death Metal topluluğu Trinity Site ile yaptığımız kısa söyleşi

Öncelikle grubunuzu biraz tanıtabilir misiniz?
Bizler Almanya’da Aşağı Franconia bölgesinde yaşayan bir grubuz. Grup elemanlarımız Max Ruck (Vokal), Jochen Rau (Gitar), Stefan Mahr(Gitar), Sascha Born(Bass) ve Andreas Rau(davul) dan oluşmaktadır. Ama bu röportajı cevaplayacağımız sıralarda Stefan gruptan ayrıldı, şu sıralar yeni bir grup elemanı arayışı içerisindeyiz.

Sizleri bu tarz bir müzik yapmayı iten temel etmenler nelerdir, müzikal etkileşimleriniz, örnek aldıklarınız?
Özel olarak belirtebileceğim bir sebep bulunmuyor çünkü her zaman metal dinleyen biriydim ve bu böyle de devam ediyor. Tabi ki diğer müziklere de kulak kabarttığımız için müzikal etkileşim olarak bestelerimize yansıyor. Besteleri düzenliyorum ve Trinity Site için kafa patlatıyorum, doğadan ve yaşamdan ilham alıyorum ama en sevdiğim grup Iron Maiden’dir.

Benim düşünceme ve müzikal yorumuma göre tarzınız Melodic Death Metal kalıpları içerisinde, sizin kendizi tanımlayacak bir stiliniz var mı ?
Hmm, her zaman ki gibi konu yine müzik tarzına geldi. Bence bir isim vermek tanımlamayı kolaylaştırır. Bu biraz saygı çerçevesinde etkiyide azaltır. Ben şarkı yazarken şu tarz olsun, bu tarz olsun diye düşünmem, içimden o an nasıl bir beste yapmak geçiyorsa ona uygun bir şekilde düzenleme yaparım. Ama yine de tanımlayıcı olarak melodic death yaptığımızı iletebilirim en azından bir kalıbı bulunuyor.

Birazda müziğiniz hakkında konuşalım, Ex Infernis isimli albümünüzü geçtiğimiz yıl yayınlamıştınız, seyirciden geri dönüş nasıldı ve şarkı içeriklerinden bizlere bahsetmeni istiyorum?
Şarkıların ardında yatan sözlerimiz hakkında konuşacak olursak tamamıyla kişisel problemler, arzular ve ideolojiler doğrultusunda liriksel alt yapısını oluşturmaktayız. Çok fazla detay vermek istemiyorum. At Rope of Sand ve Similar To Nothing isimli parçalarımızda insanlar arası anlaşmazlıklar, Shadow Aspect isimli parçamızda ise insan psikolojisinin etkileşimleri ve psikolojik yanılsamalar üzerinde bir yapıya sahip. Klişe sebeplerden bahsetmek gibi bir gayretim bulunmuyor. Bening Farherion isimli parçamızda eski yüksek Alman hikayelerinden bahsediyoruz bu askeri bir hikaye olduğu için parçamız agresif ve hızlıdır.

Ex Infernis Albümünüz DAN Swanö tarafından prodükte edildi, bu ortaklığı nasıl sağladınız, onun sizlere verdiği özel fikirler var mıydı?
Eski bir Edge of Sanity fanı olarak Dan’ın yaptığı işleri hep takip ederdim, bir gün bir yerde Unisound adında bir stüdyo kurduğunu ve underground gruplara destek vereceğini okudum. Fiyatlarıda oldukça uygundu ve Dan’ın metal müziği çok iyi bildiği ve ismiyle hatırı sayılır bir saygıya sahip olduğunu biliyorduk. Öylede oldu çıkan işten bir hayli memnun kaldık zaten onun getirmiş olduğu öneriler parçaların daha da iyi bir seviyeye gelmesine yardımcı oldu. Ama bestelerimize temelden bir etkisi olmadı.

2009 yılından beri metal piyasasının içerisindesiniz, eminim bir çok kontak elde etmişsinizdir bu kontaklar işinize yarıyor mu yoksa başımızın çaresine bakarız mı diyorsunuz ?
Tabii ki piyasanın içerisinde bir çok insanı tanıyoruz bu da konserlerde bizlere yardımcı olunması için oldukça faydalı oluyor. Gruplar ile birlikte iş yapıyoruz, turne ayarlıyoruz, çalıyoruz.

Sepultura ve Legion of the Damned gibi gruplarla birlikte çaldınız, ilerleyen günlerde yeni bir festival, konser, turne bizleri bekliyor mu?
Evet evet bir çok konser verdik ve vermeye devam edeceğiz. Şu sıralar görüştüğümüz bazı organizasyonlar var fakat bana sorma çünkü detay bilmiyorum, kafam çok meşgul. Andreas bu tip işlerle ilgileniyor ona danışabilirsin.

5 yıl sonra grubunun hangi seviyede olduğunu görmek istersin?
Şu an nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum. Şu an ikinci gitarist pozisyonumuz için arayışımız sürüyor bu yüzden grup bir süre sessizliğe gömüleceğiz. Şu sıralar kişisel olarak yeni besteler yazıyorum,5 yıl sonrasını şu an kestiremiyorum.

Fanlarınıza iletmek istediğiniz son sözlerinizi alabilir miyim?
Konserlerimize gelen ve albümlerimizi satın alan tüm fanlarımıza şükranlarımı iletiyorum. Eğer bizi henüz tanımıyorsanız EX INFERNIS albümünü satın alabilirsiniz. İnternet üzerinde bizi arayınwww.trinity-site.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu