Kritikler

TRIDENT ”World Destruction”

Regain Records – 2010 – İsveç

Yeni kurulmuş olmasına rağmen çok kaliteli bir grupla yeni güne merhaba dedim bugün. Grubumuz; Dissection dan tanıdığımız Johan Norman’ın grubu ve grupta ayrıca Necrophobic’te hala çalmakta olan vokal Tobias ve bass gitarist Alex’te mevcut. Grubumuz Trident 2007 de kurulmuş ve 3 senelik bir çalışmanın ürünü olan, çok leziz bir albümle piyasaya girmiş bulunmaktalar.

Albüm; adında anlaşılacağı gibi yok edici bir özelliğe sahip. Özellikle Death/Black tarzını ihtiva eden grup müziklerini güçlü gitar riff’leri, etkin davul atakları ve melodiye çok kaçmadan, şarkıları süsledikleri armonilerle tarzın gereklerinin de üstünde bir albüme imza atmış. Albüme girişte, Norveç grubu izlenimi yaratan bir seremoniyle karşılanmaktayız. Fakat intro sonrası ilk şarkı olan “Jaws of Satan”, sakın ola yanlış anlamayın hiçte öyle bir grup değiliz mesajıyla grubun müziğini ve albümün karakteristiğini ortaya koymakta. Vokallerde Necrophobic havası hissedilir derecede mevcut olmakla beraber vokalist Tobias gerçekten işini çok güzel yapmış ve albümün ruhunu en iyi şekilde yansıtmakta. Ayrıca albüm ilerledikçe, her yeni şarkıda farklı bir havada bulmak mümkün ve bu da albümü sıkıcı tek düze bir albüm olmaktan kurtarıyor. Onun dışında albümde 3 şarkı ön plana çıkmakta ve albümün karakteristiğini ortaya koymaktadır. Bunlar; “Stockholm Bloodbath”, “Slaves to Anguish” ve albüme de adını veren “World Destruction” ve bunların yanında bir outro şarkı albümün sonunda bize veda etmekte. Son şarkı “Mephisto” derin, karanlık ve acıklı bir serenat edasıyla dinleyiciye veda ederken, güzel bir albüm dinlemiş olmanın verdiği keyifte cabası.

Sonuç olarak karanlık ve hızlı bir şeyler dinlemek isteyenler için çok güzel bir albüm, edinmekte fayda var. Onun dışında bu sene dinlediğim iyi gruplardan bir tanesi olduğunu da belirtmekte fayda görüyorum.

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu