Kritikler

Traitor – Decade Of Revival Albüm İncelemesi

Alman Thrash Metal grubu Traitor'un Decade of Revival Albümünü Sizler İçin Kısaca Yorumladık!

Violent Creek Records – 2019 – Almanya

TRAITOR’un hikayesi, Balinger Thrash Kommando’nun işi düzgün bir şekilde yerine getirmesi, çeşitli eğlenceli projelerini bırakması ve aynı yıl içinde iki demo yayınlamasıyla 2009 yılında başladı. “Thrash Metal Victory” ve “Inclination To Aggression” yeraltında büyük destek gördüğü için hat yaklaşımı doğruydu. Başka bir demodan (2010) sonra, 2012’de piyasaya sürülen ve adını taşıyan ilk “Thrash Command” denendi. Bay Area Thrash’in hızını Teutonic Metal’in titizliğiyle birleştiren davulcu Andreas Mozer ve birlikleri jilet keskinliğindeki riffleri serbest bıraktılar. 2013’ün sonunda, Matthias Koch kadrosunu ve acımasız gitar sesiyle tamamladı ve TRAITOR ile kıçlarına bir tekme daha attı. Başarılı işlerini sürdüren grup ,”Venomizer” (2015) ve “Knee-Deep In The Dead” (2018) ve sayısız kafa sallatan işlere imza atmaya devam etti. Konserler ile sıkı bir hayran kitlesi elde eden grup, ne kadar sıkı bir iş yaptığını oldukça iyi kanıtlıyor. Bu nedenle,2019’da 10. yaş gününü kutlamanın ve sadık fanlarına büyük bir teşekkür olarak “Teutonic Thrash – straight outta Balingen” ve “Decade of Revival” (2019)’i yayınladılar. Bu albümde Rock Hard Festival 2018’in canlı kayıtlarını ve efsanevi Wacken performanslarını belgeleyen canlı bir DVD’yi içeriyor. (Grup Rock Hard Dergisi okuyucuları tarafından yılın en iyi çıkış yapan grubu olarak oylanmıştı)

Gelelim müziklerine, aslında daha önce Thrash Command albümünü dinlemiştim. Fakat dinlediğim yüzlerce grup arasında hatırlayabilmem çok güç, grubun geçmiş kayıtlarını incelediğimde bana “aa evet ya ben bu grubu dinlemiştim” şeklinde bir yorumlama yapmamı hissettirdi.Grubun kalitesi belli bir seviyenin tabii ki üzerinde. Zaten bu yaptıkları konser ve festival performansları ile ortada,kayıt kalitesi oldukça profesyonel. Klasik Alman thrash metal etkilerinin yanı sıra ben yaptıkları vokal tarzı ile Amerikan tarzı thrash metali de şarkılarında hissettim.

Daha çok bana Sodom ve Kreator’un ilk albümleri havası verdi. Aslında şu an yorumladığım ürün tam bir albüm değil 4 adet yeni parça ve grubun yukarıda da belirtilen Rock Hard 2018 ve Wacken performanslarından kayıt alınmış şarkılardan oluşuyor. Toplamda 14 adet parça var bu albümde, gerçekten speed/thrash metal severler için dinlemelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

Hızlı,keskin gitarlar, güçlü sololar ve kirli bir vokal ile birleştirilmiş başarılı bir davul performansı,ek olarak albümük kapak çalışmalarıda 80’ler havası veriyor,logo içinde aynı şeyi söyleyebilirim.En iyisi ben daha fazla konuşmayayım,siz grubu dinleyin!

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu