Kritikler

TOTAL ANNIHILATION ”84”

Firefield Records – 2011 – İsviçre

İsviçreli genç thrash grubu Total Annihilation 2006 yılında kurulmuş. Grup, bir demo ve EP sonrasında ilk albümünü bu yıl Nisan ayında Firefield Records etiketi ile piyasaya çıkardı. Her geçen gün çevremde inanılmaz şekilde thrash dinleyicisi de arttığını gözlemliyorum, arz talep meselesi olacak ki gruplar da bir o kadar üretken olmaya başladı. Total Annihilation’ın ilk tam süreli albümü de yine bir şeyler anlatan temalı kapaklardan biri ile şu an önümde… Bu tarz thrash metal kapak resimlerini seviyorum.

Grubun tarzında hem Alman piyasasından hem de Bay Area piyasasından eski usul etkileşimler duymak mümkün, riffler ve parçaların genel yapısı oldukça temiz, daha modern olduğu söylenebilir. Nitekim de çok temiz bir prodüksiyon yapılmış, bu açıdan da kulaklara hitap eden bir albüm. Başta biraz temposu düşük gelse de bunu benim thrash metalden yüksek ateş beklentime bağlayabiliriz, daha pozitif olarak bakacak olursak, ağır bir albüm olmuş, grubun beste yapılarını çok beğendim, hiç sıkıcı değil. Evet evet aslında tam hoşuma giden şey bu sanırım…

Genel olarak baktığımızda her şeyi ile tam bir thrash metal albümü olduğunu söyleyebilirim, temiz kaydı ve klas besteleri ile thrash metal sevenlerin ilgisini çekebilir.

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu