Haberler

Torture Pit’ten Online Konser Duyurusu!

Pandemi döneminde yaşadığımız tüm zorluklara rağmen Berlin’den etkinlik haberleri gelmeye devam ediyor. Şehrin metal çevrelerince iyi bilinen death-thrash metal grubu Torture Pit, perşembe akşamı Türkiye saatiyle 21.00 de, yine Berlinli bir metalcore grubu olan Reflected Shadow ile bir etkinlik gerçekleştirecek. Canlı olarak yayınlanacak konser etkinliğini aşağıdaki adreslerden izleyebilirsiniz.

2007 yılında kurulan Torture Pit, ilk olarak 2009 yılında yayınladığı, grupla aynı adı taşıyan albümleriyle Avrupa’nın metal müzik medyasından olumlu tepkiler aldı. Öyle ki Upgrade teklisi ve şarkıya çektikleri video klip, Legacy Magazine tarafından yayınlandı ve ardından grup, Metaldays (Slovenya), Heavy Duty (Dresden) ve Zwischenbau (Rostock) gibi önemli müzik festivallerinde yer aldı.

Kadrosunda birkaç değişiklik yapan grup 2015 yılında “The Assassins Sessions” adını verdikleri EP’yle geri döndü. Aynı yıl „Path of Life“ isimli şarkılarına çektikleri video yayınlandı. Bunun ardından grup sıklıkla ve düzenli olarak konserlere çıktı. Kendi düzenledikleri bir konser serisi olan “Disciples of Death” etkinliğinde birçok partner grupla birlikte sahne aldılar. Ayrıca Danimarka’nın ünlü death metal grubu Illdisposed ile iki kez aynı sahneyi paylaşma imkanı buldular.

Grup klasik anlamda death-thrash, yer yer deathcore olarak gösterilebilecek bir tür icra etse de müziklerinde diğer alt türleri de kullanmaktan çekinmiyor, bu anlamda aranjelerinin içersinde doom ve progresif metal elementlerine rastlamak da mümkün.

Torture Pit şu sıralar yeni EP hazırlığı içersinde ve bu çalışmayı 2020 sonlarına doğru yayınlamayı düşünüyor. Kendi üretimleri olan çıkış albümleri, söz konusu EP ile beraber halihazırda remastering aşamasında ve öncelikle bir double CD olarak yayınlanması bekleniyor.

Perşembe akşamı canlı olarak yayınlanacak etkinliği aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayarak izleyebilirsiniz:

Web: https://www.strock.tv
Twitch: https://www.twitch.tv/strocktv
YouTube: https://www.youtube.com/Strock.tv

“Photo by Gosia Budig – https://de-de.facebook.com/fotobygosia/

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 1 =

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu