Kritikler

TORTURE DIVISION ”Evighetens Dårar”

Abyss Records – 2010 – İsveç

Sene sonu geldi. Yıl bitti bitecek sayılı günler kaldı. Ve şuan tüm gündem 2010 yılına damga vuran albümler ya da şarkılar. Hour Of Penance hem albüm bazında ”Paradogma” ile hem de yılın şarkısı diyebileceğim ”Caged Into Falsehood” ile yıl sonunu kapattım derken hiç hesapta olmayan şekilde Torture Division son düzlükte devreye girdi ”Heretics Now” şarkısıyla. Ve yılın albümünde değil belki ama yılın şarkısında benim için Hour Of Penance’a ciddi rakip oldu.

Grubu bir süre önce siteye gelen promo kayıtları ile keşfetmiştim ancak fonda çalan bu albüm son günlerde değer kazandı benim için. İsveçli köpek gibi old school death metal icra eden Torture Division için en büyük şansızlık hala hazırda bir şirket ile anlaşamamış olması. Grup 2008 yılında yayınladıkları single – demo – promo çalışmaları best off tadında Abyss Records ile ”With Endless Wrath We Bring Upon Thee Our Infernal Torture” adı altında yayınladı. Albüm toplama kayıtlar dışında bir de WASP coverı içermekteydi. Geçtiğimiz ay ise gene 2009 ve 2010 yılında yayınladıkları promo kayıtları birleştirerek ”Evighetens Dårar” adı altında bir best off / comp. tadında bu albümü yayınladılar ve sonrasında Abyss Records ile gelecekleri belirsiz bir hal aldı. Sanırım grup artık adam akıllı sadece albüm fikrine odaklanmalı. Çünkü bu grupta acayip bir potansiyel var. Birkaç albüm sonra gerekli strateji grubun üzerinde kurulabilirse kafaya çok rahat oynarlar.

”Heretics Now” için başka bir şey demeye gerek duymuyorum ancak onun dışında albümü açan ” Traumatic Inhuman Severance ” albümün en gaz çalışması durumunda. Vokalin performansına özellikle bu şarkıda hayran kaldım. Kadroya değinmeden geçmekte istemiyorum söz bıraya gelmişken vokal/bass ; Jörgen Sandström (tek Entombed yazsam yetermi ya da Grave ??) gitarda ; Lord K Kenth Philipson ( Dark Funeral ve Misery ) davulda ise ; Tobias Gustafsson (Vomitory) Sizi bilemem ama bu kadro beni büyülemeye yeter. Zaten bu gözünüze sokulan bir faktör değil,bir kere bu adamları dinlediğiniz zaman dikkatinizi çekip araştırmanızı sağlıyor zaten. Bu yeni oluşuma destek verin..

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu