Kritikler

Tiran- Apocalyptic Tales

Metal Race Records – 2017 – Rusya

Normalde bir kaç sene önce çıkan eserleri yorumlamayı sevmiyorum. Yıllardır fresh albümleri/demoları değerlendirmeyi kural edinmiştim fakat bana bu grup yeni ulaştı ve bu albümün üzerine başka bir şey yayınlamadıkları için yazılmaya uygunlardı.

Rusya’dan çok fazla thrash grubu duymadığınızı biliyorum, evet bende sanırım hiç duymadım. Genel olarak atmosferik ve karanlık şeyleri daha çok seviyorlar. Aslında bu kadar fazla vodka ve içkinin içildiği bir ülkede ayyaş thrash metal işleri niye olmaz anlayamıyorum. Sanırım insanlar içkilerini içip daha çok karanlığa gömülmeyi ya da tarihi(pagan/slavonic) şeyleri anlatmayı daha çok seviyorlar.

Her neyse ,giriş olarak bu şekilde kelimeler aklımdan dökülü verdi .Tiran’a geçecek olursak eğer , grup speed&thrash metal tarzını icra ediyor. Tankard ‘a çok benzediklerini söyleyebilirim. Daha eğlenceli,hızlı ve ayyaş! Fakat grubun albümünde prodüksiyon biraz eksik gibi, davul kayıdı çok mekanik geldi bana! Onun haricinde scream vokaller, ve gitar kayıtları oldukça yeterli seviyede.. Grup klip çekmeyide çok seviyor, youtubedan bence izlemelisiniz. Size Obituary’nin kliplerini hatırlatacak bir animasyon klipleri var çok sevimli.

Thrash metal günümüzde eskisi kadar revaçta değil, fakat eski gelenekleri yaşatan bu arkadaşları takibe almanızı tavsiye ediyorum..

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu