Kritikler

THRONE OF KATARSIS-”Helvete-Det Iskalde Mörket”

Candlelight Recs- Norveç-2009

Norveçin depresif çocukları Throne of Katarsis bir çok kişi tarafından dağıtılan ilk demolarının ardından ( bunlardan biride benim yaklaşık 100 e yakın TOK demosu sattım) candlelight Recs. ile anlaştı.

Uzun soluklu çalmayı seven TOK 2inci albümlerinde yine parça süreleri ile bizleri biraz sıkıntıya sokuyor.En kısa parçası 9.42 olan grubun albümü 5 parçadan oluşuyor fakat 53 dk.

Throne of Katarsis düz bir black metal grubu ama ne raw,ne old school ne de depresif yani ön tarafına bir eklenti getiremeyeceğim, Norveçli grupların son dönemde bir elin parmağını geçmeyecek kadar yaptığı aklı başında çalışmalar arasında diyebilirim.

Ama neden bu kadar uzun parçalar yaptıklarına bir anlam veremedim,albümlerinde 17 dk lık bir parça bulunuyor,gelin siz düşünün.Hani depresif ,doom ,ambient vb. türde bir grup olur anlarız,ama true black metal kalıplarına yakın bir tarzda olan TOK tan bu kadar uzun parçalar yapmamasını rica ediyorum.

Uzun lafın kısası biraz bunalım bir sound a hakim bu albüm,önceki çalışmalarına nazaran grup birazda şu an ki trend i takip etmiş olabilir,günahlarını almayalım ama parçaların süresi yüzünden gruba olumlu yaklaşamıyorum, prodüksion harika,kayıt kalitesi çok iyi,performans iyi ama parçaların süresi çok uzun ve sıkıcılık veriyor. The winds of Blasphemy albümün en zinde parçalarından..

Tarzın takipçileri bir göz atsın zaman kaybetmek dışında bir şey kaybetmicekler,parçalar gayet derli toplu ama çok çok uzun.

5.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu