Kritikler

THRAW ”Encephalic Oppressions”

2009 – Slovenya

Thrashçi gençler bizi Slovenya’dan selamlıyorlar,çalıştığım şirket gereği Slovenya’ya sempati duyduğumu söyleyebilirim. O yüzden bu arkadaşların yaptığı vasatı aşmayan demo da hoşuma gitti. Thraw grubu yeni bir grup 2006 sonlarına doğru kurulmuş. Grup melodic thrash metal yapıyor. Daha çok riflerden anladığım kadarıyla, Metallica, Megadeth ve çok fazla Death etkileşimi gördüm. Vokal ince tiz sesiyle biraz daha Judas Priest havası vermeye çalışmış yani benim sevdiğim serseri vokalden değil. Kayıtları oldukça amatör ama yinede tüm enstrumanlar anlaşılıyor. Drum machine işini hiç sevmiyorum, çok yapaylık katıyor. Hele thrash metal gibi amatör ruhu en çok barından bu tarzda mümkün olduğunca gerçek davul duymayı istiyorum.

5 kişiden meydana gelen Thraw grubu yayınlamış oldukları kadro fotorafında sanki her biri ayrı telden çalıyor gibiydiler, birinde Tankard tişörtü varken biri buz pateni yaparcasına ilginç bir kıyafet giymiş, tabiki grubu bunla değerlendirmek yanlış ama grubun çokta fazla profesyonel durmadığını belirtmek istedim.

22 dakikalık bu demoda, heavy/power/thrash metal karışımı güzel enerjik, hareketli çokta fazla sıkmayan temiz bir demo olmuş denebilir. Condemnation parçası dinlemeye değer, gruba tavsiyem biraz daha çalışıp daha orjinal rifler ve mümkünse studyoya girip gerçek davul eşliğinde bir ürün bizlere sunmaları…

6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu