Kritikler

THIRST”Blacklight”

Thirst – Blacklight – Alles Stenar – 2008 – Polonya

Polonyalı Black Metal grubu Thirst aslında temelleri 92 yılına kadar uzanan bir grup,nedense çok fazla aktif bir müzikal kariyer sergiliyememişler..

Gelelim geçtiğimiz aylarda Alles Stenar tarafından piyasaya sürülen “Blacklight” albümüne, grubu daha önce dinlemeyen biri olarak kayıt kalitesi,enstruman kabiliyeti ve beste yapıları olarak Polonya’nın standart black metal piyasasından biraz daha farklı demek yanlış olmaz.

Grupta melodik black metal alt yapısı bulunuyor, çok fazla underground bir alt yapıya sahip değiller,o yüzden benim çok tercih edebileceğim bir Black Metal grubu olmayacaktır.

Özellikle Black Metal grupları şu klavyeden artık vazgeçmeliler,gerçekten çok itici geliyor.Grubun bu albümü Melodic Black Metal severler için biçilmiş kaftan,zira grup tekdüzelikten,underground duruştan ve çirkin soundtan uzak,buda majestik black metal sevenler için hiçte fena olmayan bir grup olduklarını belli ediyor.

Albümü genel olarak sevmedim, ama tarzı içerisinde başarılı bulabileceğim bir çalışma olmuş,7 parçadan ve toplam 41 dakika dan oluşmakta,özellikle beyendiğim bir parça yok.

6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu