Röportajlar

THE SICKENING

The Sickening, 2003 yılında Markspist ve Beist’in yan projesi olarak başlamış, 2007 yılında bir demo var, arada geçen 4 yılda grubu yan projeden full-time gruba çeviren etkenler neler?
Stjernestøv:
Farklı bir çok faktör var fakat başlıca sebeplerden biri death metali diğer tarzlardan özel tutmamız ve grup elemanlarının farklı konserler ve maceralar araması. The Sickening müziği ciddi olarak yapıyor ama yaparken de çok eğleniyor, bu grubumuzu full-time yapmamız için yeterli bir neden aslında.

"Soiled Rotten" şirketlere yollanmak için miydi yoksa distrolara dağıtıldı mı? Gelen tepkiler nasıl?
“Soiled Rotten” ciddi anlamda ne yapmak istediğimizi kendimize kanıtıydı, kayıtta nasıl olduğumuzu test ettik ve bir çok şirkete gönderip acaba The Sickening ile bir şeyler yapabilecek miyiz onu gördük.
Tepkiler güzel, çok ezici değil fakat tamamdır 🙂

"Soiled Rotten" isimli demonun kapak resmi çok güzel, bunun yanı sıra "Death Devastation Decay" da fena değil, kapakların artisti kim? Sanırım şu anki myspace dizaynınızı da aynı kişi yaptı…
Soiled Rotten’ın kapağı iyi bir arkadaşımız olan , Anders "sheriff" tarafından yapıldı… Death Devastation Decay ve Myspace tasarımları ise İspanya’dan PHLEGETON tarafından yapıldı.

"Death Devastation Decay" Xtreem Music’ten çıktı, bizim sitemizdeki kritiğinde de olumlu eleştriler aldı, piyasadan kulağınıza albüm ile ilgili gelen eleştiriler nasıl?
Death Devastation Decay tüm dünyadan güzel eleştiriler aldı. İnsanlar bizim death metalimiz ve bizim gibi bir şey diye tanımladığımız şeyden zevk alıyor…

Avrupalı bir grup olmanıza rağmen müziğiniz Amerikan death metal gruplarına daha yakın, bunun sebebi nedir? Sevdiğiniz Amerikan gruplar kimler?
Tarzımız bir çok dinlediğimiz grubun sonucu olarak oluştu, bir çok şeyden etkilendik. Beist bolcak blastbeat kullanan hızlı bir davulcu. Markspist de gitarlarda bir çok şeyden etkilenmiştir fakat tamamen kendi tarzı. Bense sağlam bir grindcore dinleyicisiyim ve sonuç olarak vokalim bir çok bu tarz elementler içeriyor.

Albümde Cannibal Corpse’un "Hammer Smashed Face" adlı şarkısını coverlamışsınız, şarkıyı sizde özel kılıp albüme cover olarak ekleten nedir?
Tarzın en iyi gruplarından birinin en iyi şarkılarından biri… tek özel nedeni bu.

Norveç genelde black metal ile anılır, görüyorum ki çok kaliteli death metal grupları da var, sizin gözünüzden şu an Norveç piyasası ve Norveç Death Metal piyasası ne durumda?
Death metal yükselişte. Norveç’te bir çok yeni grup hayatını death metale veriyor. Kaliteli death metal yapan bir çok yeni grup geliyor. Sonuç olarak artık death metal de Norveç piyasasının büyük bir parçası oldu.

Markspist ve Beist hala Slagmark’ta çalıyor, orada 2005 yılından beri ses yok, durum nedir?
Slagmark bir süreliğine kapalı olan bir bölüm. Sürekli bu şekilde kalacağını sanmıyorum.

Beist Blood Red Throne’dan neden ayrıldı? Onlarla diyaloğunuz nasıl?
Beist zamanında BRT’den kişisel sebeplerden dolayı ayrıldı. Şu an onlarla gayet iyi arkadaşız ve zaten Aralık ayında bazı konserlerde beraber sahne aldık, yine de sahneyi onlarla paylaşacağız. İşlerini çok iyi yapan bir grup ve biz de bunu çok seviyoruz.

Konserler için planladığınız yada daha önce gerçekleştirdiğini değişik şeyler var mı? Özel şovlar vs..
Şu an yaza gerçekleşecek küçük bir turne için çalışıyoruz. Kesinleşen konserlerimiz; Almanya’da Death Feast Open Air ve yine Almanya’nın kuzeyinde bir death festivali olacak..
Şu an bir çok festival ve konser düzenleyicisi firmalarla görüşüyoruz, ama kesinleşen bir şey yok. Bizi geçmişte ve hala etkileyen, tarzımızı şekillendiren bir çok gruptan coverlar düşünüyoruz. Hayranlarımız için güzel şeyler hazırlama gayretindeyiz.

Bir sonraki albüm için çalışmalara ne zaman başlayacaksınız, planlarınız neler?
Yeni materyal çoktan hazırlanmaya başladı. Şimdiden 5 şarkımız hazır. The Sickening’ten gelecekte iyi şeyler duyacaksınız ve sizde bu etiketin bir parçası olacaksınız.

Soracaklarım bu kadar, Türkiye’deki death metal dinleyicisine söylemek istediğiniz bir şeyler var mı? Son sözleriniz…
Hakkımızda bir şeyler öğrenmeye zaman ayırdığınız için teşekkür ederim… Bizimle konuşmak isteyen olursa bize yazabilir, her zaman cevaplarız!
Keep metal flowing and try to behave people!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu