Kritikler

THE SCARS IN PNEUMA – The Path of Seven Sorrows

Promethan Fire – 2019 – İtalya

Benim için 2019 yılı Black Metal’in bir başka güzel geçtiği bir yıl oluyor.Bunca güzel albümün üzerine birde İtalyan grup The Scars In Pneuma’nın ilk albümü olma özelliğini taşıyan The Path of Seven Sorrows albümünün de gelmesiyle ortalık daha da bahar havasıyla şenlendi.

CD ve dijital ortamda piyasaya sürülen bu albüm ilk albüm olmasına rağmen her ince dokunuşu ruhunuza özenle işliyor. Hem karanlık hemde içimizi bir güçle dolduran bölümler ile ruhumuzu adeta besliyor. Enstruman uyumuda başarılı olmakla beraber gitarın bazı yerlerde içimize işlediği bölümler ile bizi Black Metal’in gücüyle dolduruyor. Rifflerin ruhumuza işleyişi ve baterinin uyumu ile bu işi oldukça iyi beceren İtalyanlar’ın tek sıkıntısı bence vokal performansı diyebilirim . Vokal Lorenzo’nun sesi kelimenin tam anlamı ortaya çıkan performansın genel olarak gerisinde kalıyor fakat buna rağmen oldukça iyi bir albüme imza attıklarını söyleyebilirim.

3 kişiden oluşan grup, ilk albümleriyle black metal alevini yakmaya başladılar ve bundan sonraki dönemde neler getirir bekleyip göreceğiz!

7/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu