Kritikler

THE FUROR ”War Upon Worship”

Prime Cuts Music – 2011 – Avustralya

Aaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhh!!!! The Furor!!! Bu grubun kritiğine ancak böyle başlayabilirdim sanırım. Prime Cuts Music Haziran başında Avustralyalı grup The Furor’ın üçüncü tam süreli albümünü piyasaya ateşledi. 2002 yılında faaliyete geçen grubun diskografisinde toplamda 3 tam süreli albüm ve bir EP’si var.

Grubun kadrosuna bir göz attım, Nervecell ile Türkiye’ye geldiklerinde tanıştığım davulcu Louis Rando (Disaster) bu grubun kadrosunda da davulun ardında ve vokalde yer alıyor. Daha önceden bu adamın Mhorgl ve Shrapnel adlı gruplarının albümlerine de kritik yapmıştım, bu adam hakkında söyleyeceğim tek şey, Louis bir gruptaysa o grubun albümünü gözünüz kapalı satın alabilirsiniz. Çok ciddiyim!

İlk defa The Furor’ın bir albümünü dinliyorum. Sert, agresif ve yüksek tempolu bir albüm. Grubun tarzını death/black metal diye tanımlayabilirim. Death metalin brutal yapısı ile black metalin agresifliği bir arada mükemmel bir lezzet olmuş. Beste yapıları black metale daha yakın, tümü için savaş gibi diyebilirim. Kullanılan gitar soloları thrash metal sevenlerin hoşuna gidecektir.

Başarılı bir prodüksiyon, 46 küsur dakikalık albümde tempo hiç düşmüyor. “Çatır çatır!” denen albümlerden biri…

Müziğinden, kaydına, Kapak resmine, booklet tasarımına kadar kusursuz!!! Death/Black, hatta agresif thrash seven insanoğluna tavsiyemdir. Bu albümü alın!

10/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu