Kritikler

THE EVIL AMIDST ”Lords Of The Nine”

iTunes – 2010 – A.B.D.

Floridalı THE EVIL AMIDST yeni, fakat Malevolent Creation, Hate Plow ve Kult ov Azazel gruplarının elemanlarından kurulmuş, deneyimli müzisyenlerden oluşan “all-star” diye tabir edilebilecek bir grup. 2009 yılında kurulduktan sonra bir demo yayınladılar ve şu an “Lords Of The Nine” adlı yeni albümlerinin piyasaya çıkmasına hazırlanıyorlar. Şimdilik grubun Myspace sayfasından ücretsiz olacak dinleyebilirsiniz.

Grup, tarz olarak elamanlarının diğer gruplarından biraz daha farklı ve hepsi kendinden birşeyler katmış olacak ki ortalama bir tarz ortaya çıkmış. Klasik Florida death metali ve şiddetli davulları yanında black metalin tarama gitar riffleri ve parçaların atmosferine etkisi + death metal brutal vokali ve black metal scream vokali ile güzel ve melodik bir birleşim olmuş. Başarılı soloları da atlamamak gerek tabii ki.

Sonuç olarak albüme genel olarak baktığımızda; bazı parçalarda death metal bazılarında da black metal etkisi daha yüksek olduğu görünüyor.

Benzer de olsa farklı bir tarzda aynı müzisyenlerin kalitesini görmek için “Lords Of The Nine” albümüne bir bakmakta fayda var. Başarılı olmuş.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu