Haberler

The Black Dahlia Murder’dan Tanıdığımız Trevor Strnad 41 Yaşında Hayatını Kaybetti

Strnad’ın vefatı bugün erken saatlerde grup arkadaşları tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu. Grup arkadaşları şunları paylaştı: “Trevor Scott Strnad’ın vefatını derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Sevgili oğlum, erkek kardeşim ve iyi zamanların Shepard’ı, onunla tanışan herkes tarafından sevilirdi. O müzikle ilgili her şeyin yürüyen bir ansiklopedisiydi. O bir hugger, bir yazar ve gerçekten dünyanın en büyük eğlence sanatçılarından biriydi. Sözleri ile dünyaya hikayeler, büyüler, korku ve tuhaflıklar sağladı. Sahnede olmak onun hayatıydı.” Grup ayrıca Ulusal İntiharı Önleme Yaşam Hattının telefon numarasını da paylaştı.

Geçen Kasım ayında Strnad, sosyal medyada “birkaç hafta önce” “çok ani” ölen annesinin ölümüyle başa çıkmakta zorlandığını paylaşmıştı. “40 yaşında bile, hala zor” diye yazdı. “Yakındık. Kaybolmuş küçük bir çocuk gibi hissediyorum. Bu konuyla ilgilenen ve diğer taraftan kurtulan çoğunuz için aksesuarlar.”

Nisan 2021’de Metal Injection ile yaptığı röportajda Strnad, depresyon ve alkol bağımlılığı ile olan savaşından bahsetti. O zamanlar (BLABBERMOUTH.NET tarafından yazılan yazıya göre) şöyle dedi: “Turneye çıktığımızda içme sınırlarını aşıyordum, bu sürdürülebilir değil, yaşlanmaya başladım. 40 yaş üzerine çıktığımdan beri kendime söylüyorum, bok kafalı biri gibi olmamalıyım. Her zaman dinç gözükmeliyim, yani bu gerçekten [içkiyi bırakmak için] benim için itici bir güç oluyor. İşin özü, içki içerken eğlenceli biri olmuyorum. Kendime karşı daha saygılı olmalıyım.

Trevor iş ve özel hayatı ile ilgili şunları ekliyordu: “Orada alkolsüz sekiz ay çalıştım, ama o zaman daha çok bir ilişkiyi kurtarmaktı; gerçekten yapmak istediğim ve yatırım yaptığım bir şey değildi. Bir süre sonra olanlardan ötürü de partnerime kırgınım. Ama bu benim seçimimdi. İçmeden önce sahip olduğum heyecanı yaşamak istiyorum. Bu grubu kurduğumuzda, çok garip bir gelecek ama “straigh-edge” biriydim (İçki ve tütün ürünlerinden uzak duran).

Ve şimdi ise bir nevi sahneye çıkıp komik olmak ve biraz kaygısız olmak zorundayım. Hayranların bizden beklediği sahnede ve albümlerde vahşi olmak, bu da benim için kaygan bir zemin gibiydi.. Yani, her zaman böyle dolup taşan herhangi bir grup bekliyorsanız, maalesef böyle değiller çünkü bu sürdürülebilir değil. Her gün sahneye çıkmak için 10 ve fazla içki için, Ve iki hafta hafta boyunca turun sonuna kadar sürsün… Ve bu artık eğlenceli değil – iğrenç; berbat. Eğlenceli olarak başlar, Grupla birlikte içen üçümüz, ‘Evet, kardeşim. Fondipleme zamanı.’ Evet bu çok eğlenceli, ama sürdürülebilir değil. Kendi fotoğraflarımı, bulunduğum videoları gördüm, ‘Evet, bok gibi görünüyorum.’ Bok gibi görünmek istemiyorum. Şu andan itibaren, insanların standartlarını fiziksel olarak karşılamak daha da zorlaşacak.

“Bir death metal grubu olmasına rağmen, üzerimizde çok fazla göz ve çok fazla yargı var, bu delilik” diye devam etti. “Biz bir boy-band değiliz. Yakışıklı olmam gerekmiyor. Kim takar ki? Ama insanlar seni azarlıyor. İnternette bana kaç kez şişman denildiğini söyleyemem. Bu delilik. – kelimenin tam anlamıyla. Benim yaptığımı yapmak için kalın bir cilde sahip olmalısın. Ama aynı zamanda zamanla seni yıpratıyor dostum. Tüm sosyal medyayı kendim yapmak ve her türlü isimsiz tacizin yükünü almak, bu bazı benliklerde birikir. Grup büyüdükçe ve daha fazla göz ve daha fazla baskı olduğu için benim için daha fazla endişe birikiyor.”

Trevor, 40. yaş gününün kendisi için bir dönüm noktası olduğunu söylemeye devam etti. “40’lı yaşlarımın harika olmasını istedim. Şık görünmek istiyorum; Daha iyi bir solcu olmak istiyorum; Fiziksel olarak daha formda olmak istiyorum; 40’lı yaşlarıma girmek istiyorum. Kimsenin bana kıs kıs gülmesini istemiyorum. . W.A.S.P’de olmak istemiyorum. Bu grubun bu muazzam hızda devam etmesini istiyorum ve zarif bir şekilde eski bir metal kafalı olmak istiyorum. Neyse ki, metalde daha eski bir metal kafa olabilirsin. Neyse ki, bu müzik şimdiki zaman ve gelecek hakkında olduğu kadar geçmişinle de ilgili. İnsanlar her zaman klasik metal plaklarını sevecekler. Ve bunda hoşuma giden bir şey var. Bu tek kullanımlık bir haftalığına beğendiğin ve attığın müzik değil…

“Bu grubun bir 20 yıl daha süreceğini görüyorum. Ancak fiziksel olarak bunu bu seviyede yapabilmek ve hiç zirveye çıkmamak, sağlık, uzun ömür ve akıl sağlığına da odaklanmak gerekecek. [Gülüyor]”

Bunca zaman [salgın sırasında] düşüncelerimle baş başa kalmak benim için çok zor ve tehlikeli oldu” diye ekledi.

Strnad ayrıca depresyonunu tedavi etmenin bir yolu olarak ketamin tedavisi göreceğini de açıkladı. “Intravenöz,” dedi. “İki hafta boyunca size ketamin pompalarlar – iki hafta boyunca haftada üç gün. Ve sizi birkaç saat bu coşkulu duruma sokarlar. Sonunda, beyninizin yeni geçiş yolları oluşturduğu yere kadar bunu yeterince yapıyorsunuz. Yeni sinapslar ve bu döngüsel düşünmeyi bırakıyorsunuz. Bu resmen kendi kendini yenilgiye uğratmak. Şimdi çok daha iyi oldum, ama son iki yılda her şeyin benim için oldukça karanlık olduğu zamanlar oldu.

“İntihar etmeyi gerçekten delice düşünüyorsan oraya acil olarak gidebilirsin – seni acil olarak içeri alabilirler. Temelde yüksek ve öforiksin ve sana tüm bu harika kimyasalları veriyorlar – sen tüm bu mutlu kimyasalları ve bunun gibi şeyleri aldıktan sonra düşüncelerini salıveriyorsun. Ve siz düşüncelerinizi yeniden yazana kadar bunu size yapmaya devam ederler.

Pandemi sırasındaki yaşamına atıfta bulunarak, “Gerçekten bu dünyaya bakışımla ilgili benim için tabutuma bir çivi çaktı ve bok gibi ağır oldu” diye devam etti. “Her şeyi, hükümeti ve her şeyi kurma şeklimizde hiçbirimiz için mutlu bir son yokmuş gibi hissediyorum. Buradan sonra daha da karanlık olacak gibi hissediyorum. Ve bu bir insan için çok fazla. Her zaman düşünmek için. Temelde kalan küçük masumiyetimi ya da bu bokun yoluna koyduğum herhangi bir küçük körlüğü çaldı. Ağır oldu dostum. Bu benim için ağır bir lanet şey oldu… şu anda tüm bunlar ve kendi hislerim tarafından tutuklandım. Bu sadece endişemi nihai bir kafaya getirdi, temelde. Bir şeyler yapmam gereken noktaya geldi.”

Adını 1947’de aktris Elizabeth Smart’ın faili meçhul cinayetinden alan THE BLACK DAHLIA MURDER 2000 yılında kuruldu ve 20 Mayıs’ta Florida’nın Welcome To Rockville festivali Daytona Beach’te yapılacak bir gösteri de dahil olmak üzere bu yıl içinde bir dizi gösteri planladı.

THE BLACK DAHLIA MURDER‘ın son albümü “Verminous” 2020’de çıktı. Bir basın açıklamasında grubun “bugüne kadarki en dinamik, heyecan verici ve duygusal albümü” olarak tanımlandı.

Not: Bu yazı Blabbermouth.com ‘un haberinden Türkçeleştirilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu