Kritikler

TAURUS ”Fissura”

Self Released – 2010 – Brezilya

Brezilyalı grup 25 yıl sonra tekrar birleşmiş gibi gözüküyor. İnternet üzerinden gelen bilgilere baktığımızda grup 80lerin ortalarına doğru bir kaç kayıt yayınlayıp sonra dağılmış. Ne kadar doğrudur bilemiyorum fakat 2010 yılının sonlarına doğru bu demoyu yayınlamışlar.

Thrash metal grubu Taurus’un bu tam zamanlı 4üncü stüdyo albümleri. Eski kafa thrash metal çalan bu Brezilyalı grubun aynı elemanları şu an yaşlı statüsünde bu albüme imza attılarsa eğer gerçekten büyük bir işe imza attılar. Kayıtlara göre grubun elemanlarından bazıları 90ların başlarında pop grubu kurmuş, biri psikanalist mesleğinde kariyer yapmış ve diğer üyesi de rock’n roll grubu kurmuş.

Fakat bana verilen bilgilerde şu an hangi elemanları çalıyor gibi bir bilgi yok 2006 da yeniden kurulmuşlar ve 2010 yılında Fissura isimli albümlerini kayıt etmişler. Klasik Brezilya speed/thrash metali desem yalan olmaz niye? Çünkü agresiflik, samimiyet ve kabiliyet ile birlikte old school kafa ile yapılmış kayıt başka hangi ülkede olabilir. Bu kayıt 2010 da değil 1989 da yapılmış olsa orijinal diyebilirdim fakat şu an Soulfly jenerasyonundan etkilenmiş gibi gözüküyorlar.. Belki de yeniden yapılanma ışığında güzel bir şeyler yapacaklar, Brezilyalı gruplara güvenim sonsuz… Devam!!!

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu