Kritikler

SVART CROWN ”Witnessing the Fall”

Listenable Records – 2010 – Fransa

SVART CROWN Fransa’dan yeni sayılabilecek bir grup, 2004 yılında kurulmuş, 2006’da bir demo, 2008’de bir albüm çıkarmış. Şimdi ise grubun ikinci tam süreli albümü 25 Ekim’de Listenable Records etiketi ile piyasada… Bu kadar kısa sürede, böyle bir şirketle çalışmak için yeterince iyiler zaten.

Şık ve tarzına yakışır bir kapak ile merhaba diyor albüm. Fransız black metalini oldum olası çok sevmişimdir… SVART CROWN bu konuda yüzümü kara çıkarmadı, üstüne biraz da asıl taptığım müzik death metalin de etkilerini içinde oldukça uyumlu bir şekilde barındırdığı için ekstra bir tat veriyor. 2 tarzı uygun biçimde karıştırmak her babayiğidin harcı değil. Oransal olarak bakınca, beste yapısı ve vokal tarzı olarak black metal çok daha ağır basıyor müziklerinde. Şu anki psikolojimle bundan çok büyük zevk aldığımı söyleyebilirim.

Black metal dinleyicisinin daha fazla tat alacağı, ama death metal dinleyicisinin de seve seve dinleyeceği kaliteli bir albüm olmuş. Her kim ki seviyorsa bu tarz işleri, şiddetle tavsiye ederim.

8.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu