Röportajlar

SUFFERING SOULS

Selam. Grup bu sıralar neler yapıyor?
Lord Esgaroth :
Selam. Öncelikle şunu söylemek isterim ki “grup” diye bir şey yok. Sadece ben yani kurucu üye var. Şu sıralar stüdyomda yeni soundlarla, yeni şarkılar ve deneyimler üstünde çalışıyorum.

Sadistic Goat Complex olusum süreci nasıldı? Ve beklediğiniz ilgiyi gördümü?
Feragat edilen birçok gereksiz fikre rağmen ben memnunum. Sonuçta aksi takdirde SADISTIC GOAT COMPLEX bu kadar muhteşem olmazdı.Kayıtta diğer gruplar gibi yapıp davul ve programlama ile başladık. Biraz farklı olarak, gidişata alışmak için kısa sure gitarlarla giriş yaptık. Sonra bas, son ritim ana gitarlar, keman, Synthy, ve koro devreye girdi son aşamada. Bütün kayıt Duo Rec. tarafından yapıldı. Berlin’deki stüdyolarda, ben ve Torsten Juch yönetiminde çalışıldı. Miksleme de ikimiz tarafından yapıldı. Tamamlama işlemi de Berlin’deki 030 stüdyolarında şahsım tarafımdan yapıldı. Stüdyo seçimi zor olmadı çünkü Prodüktör Torsten Juch kendini bu alanda kanıtlamış biriydi. Çok iyi bir sound yakalamıştı. 2009’da Black Metal soundu senfonik ve kalburüstü olmalıydı.Hayranlar albümü çok iyi karşıladı. Albüm, mp3 ve tişört satışları oldukça iyi gidiyor.

1994 yılından beri black metal piyasasındasınız. Grubun gelişimi konusunda bulunduğunuz nokta sizi mutlu ediyormu?
Evet, 1994’ten beri varız. Elbette 16 yıldır birçok grup iyi yerlere geldi fakat şu unutulmamalıdır ki Suffering Souls adına bütün şarkı ve ayarlamaları kendi başıma ben yaptım. Ve geldiğimiz yerden son derece memnunum.

Almanya black metal konusunda favori ülkelerimden birisi. Sizin ülkenizden beğendiğiniz gruplar kimler?
Almanya’da Black Metal potansiyeli çok iyi, beğendiğim çok grup var. Lakin Norveç, İsveç ve diğer birçok ülkede olduğu gibi boktan gruplar da yok değil.

Albümdeki favorim ‘’Blessed In Blood’’ oldu. Burda yer yer klavyenin elektronik öğelerini hissediyoruz. Elektronik altyapıyı müziğinize tamamen katmayı düşünüyormusunuz?
Dediğim gibi şu an değişik deneyimler üstünde çalışıyorum. Belki bundan sonraki albümlerde de öyle olur. Kim bilir?

Albümünüzde en beğenilen şarkı ‘’Resurrected Messiah’’ oldu. İnsanlar bu konuda ortak fikre sahip. Bu şarkının oluşumu nasıl oldu ve bir video düşündünüz mü hiç?
Şarkının melodileri ve yapısı önce kafamda şekillenir.Ta ki bilgisayarda her parçasını enine boyuna deneyip ortaya bir harman çıkarana kadar. Belki klip de çekebiliriz.

Black metalin sosyalleşme ortamlarında bulunması hakkında ne düşünüyorsunuz? (myspace,facebook vs.) Sizide rahatsız eden bir durumu bu?
Ben bizzat MySpace’deyim. Lakin bazıları bu iş için Facebook ve Youtube’u da kullanabiliyor. Bence bu tip siteler müziğinizin yayılması için büyük önem teşkil ediyor.

Suffering Souls’un tüm şarkılarında genel olarak etkilendiği düşünce nedir? Şarkı sözleriniz nasıl mesajlar veriyor?
“Sadistic Goat Complex”Lucifer’den ölümcül harmoni ve cezbedici uyumsuzlukla, şiir ve müzik üzerinden gelen gücü ve karmaşayı iade eden ruhuma köksalmış insane sevmeyen birmesihtir. Şarkılar benim saf reenkarnasyonumun, Hristiyan ırkının horgörmesinin, ulu imparatorluktaki karanlık birliğin kıpırdanması ve ışığın davasının bir yansıması. Karanlık trajedinin yolu benim geri döneceğim yol.Gökyüzü benim kibirimle kan ağlayacak.

Grup fotolarından sonra benim sizinle ilgili en merak ettiğim durum sahne performansınız oldu. Sahnede grubun duruşu nasıl? Alışılageldik black metal görselliği ve sahne şovları mevcut mu?
Bence bizim hakkımızda yanlış şeyler öğrendiniz. Çünkü bizim hiç görüntümüz yok nette. Muhtemelen SS kayıtlarının rezil DM’lerini görmüşsünüzdür. Corpse paint elbette bizler için çok önemli bir ritüeldir.

Schwarzdorn Production ile ilişkileriniz nasıl onlarla devam edecek misiniz? Bu arada Patrick’e selamlarımı iletirseniz sevinirim.
Arasıra yeni şirket arıyordum çünkü başvuruya Darkwind Records tarafından hile bulaştırılmıştı. Eski şirket bunu çok hafife aldı, biz de elimizi ayağımızı çektik. Şimdi Schwarzdorn Production ile Suffering Souls’un arkasında olan yeni bir şirket bulduk. Çok sıkı ve profesyonelce çalışan bir ekibe sahipler Patrick’e bok dolusu sevgiler, harika işler çıkartıyorsunuz!!

Klavye kullanımını çok beğendim. Suffering Souls tek kişilik bir proje bunu buradan hatırlatmak istiyorum ve bu konuda çok başarılı buldum. Geçmiş albümlerde konuk müzisyenler var ancak son albüm tamamen sana ait. Bunun zorluklarını yaşamıyormusun?
Elbette Suffering Soul çok başarılı, özellikle de Amerika ve Avrupa’da. Canlı çalmamamız gerekçesiyle maalesef hayranlarımızın büyük kısmına ulaşamıyoruz. Konserle çok daha iyi yerlere gelebiliriz.

Gelecek planlarınız neler?
Bize dair çok daha fazla yazı olacak. Birkaç haftadır Suffering Souls logosunun üstünden de geçiyoruz. Yeni bir tişört de yapılacak. Bir sonraki album için kesinlikle 6 sene beklemeyeceğiz. Söz veriyorum.

Vakit ayırdığın için teşekkür etmek istiyorum. Sadistic Goat Complex albümünüzü çok beğendiğim için bu röportajı keyifle yaptım.Son olarak neler söylemek istersiniz?
Çok teşekkürler. Suffering Souls hayranlarına da selamlar. Umarım Sadistic Goat Complex albümünü beğenmişsinizdir. Yeni albümümüzdeki “Resurrected Messiah”’ı dinlemek isterseniz MySpace sayfamı ziyaret etmeniz yeterli. Albüm trailer’ını da izlemeyi ihmal etmeyin. Suffering Souls tişört ve yamalarınızı Schwarzdom sayfasından almayı da unutmayın.

www.myspace.com/sufferingsouls6666

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu