Kritikler

Suboxone-Pandemic World Order EP

Digital EP – 2020 – Türkiye

Bugün Antalya’dan çıkma taze bir grup olan “Suboxone” grubunun yayımladığı “Pandemic World Order “ Ep’sine bakıyoruz. 15 Ekim’de yayımlandan Ep’de 5 şarkı bulunuyor ve Ep süresi 10:07 dk. Kısa ve akıcı bir çalışma olmuş. Death –Grind tarzında olan çalışmada yer yer groove yerler var yoğun punk etkisi bulunan çalışmada aynı zamanda kafa koparan breakdownlar da mevcut.

Albümde vokallerde ağırlıklı olarak scream vokaller kullanılmış aralarda low vokaller ile süslenmiş ve bu geçişler gayet güzel kullanılmış. Şarkılar enerjik ve sizi hiç sıkmıyor baya akıcı,şarkı süreleri gayet kısa ama bence bu tarza uygun süreler Kayıt olarak güzel bir sound tutturulmuş basslar çok güzel duyuluyor ve gitarlar gayet kirli ve çiğ bunlar bu tarzın olmazsa olmazlarıdır kanımca bu durum hoşuma gitti. Davullar’da parlak değil kulak tırmalamıyor buda gayet iyi bir tercih olmuş. Ep’de bağımlılık, akıl hastalığı, sosyal medya ve militarizm gibi konular işlenmiş. Albüm kapağı özellikle tarza çok uygun ve dikkat çekici. Tamamen el çizimi kapak gayet başarılı baya oldschool . Şarkı rifflerinde punk ve hardcore etkileri baya yoğun kullanılmış ve death metal riffleri ile birleşince ortaya güzel çok lezzetli şarkılar çıkmış.

Albümde gaz girişi hızlı vokalleri ve lezzetli breakdown ile “ I Gotta Take My Medicine On Time” şarkısı en çok dikkatimi çeken şarkı oldu buna ek olarak , “Decapitate the Thugs and Gangs” harika bir kapanış şarkısı olmuş. Grup çok yeni ve genç elemanlardan oluşuyor , piyasaya giriş olarak tadımlık ve güzel bir çalışma olmuş. Grubun ileride daha da iyi işler yapacağı şimdiden belli oluyor ve merakla bekliyoruz.

8/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu