Röportajlar

SPRITUAL INTERVENTION

Merhaba Davinia…Nasılsın? O tarafta her şey yolundadır umarım….
Teşekkürler iyiyim!! Sorular için hazırım burada,nişanla!!

Spiritual Intervention hakkında konuşalım o zaman…Nasıl bir araya geldiniz? Neler yaptınız? Grup şimdi ne durumda?
2003 yılının kışında Hollanda’da yollarımız kesişmişti ve aynı yılın yazında grubu kurmaya karar verdik.Grupta tek İspanyol eleman bendim kalan hepsi Hollandalıydı.İlk olarak 2004 yazında Hollanda’da Metalways Festivali’nde beraber çaldık ve İspanya’da küçük bir tura çıktık.Bunlardan sonra İspanya’ya şu anki davulcumuz Arjan ile beraber geri döndük.Burada Madrid’de aynı projeyi İspanyol elemanlarla devam ettirdik.

Peki elinizde yeni bir şeyler var mı? Neler göreceğiz?
Evet,yakında ilk albümümüzü kaydedeceğiz.İsim konusunda şimdilik bir şey düşünmedik.Bu zamana kadar da sadece tanıtım amaçlı bir demo kaydettik.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Müziğinizi gerçekten beğendim ve burada albümlerinizi görmek isterim.Peki dağıtım konusunda ne söyleyebilirsin? Albümleriniz burada kolaylıkla bulabilecek miyiz?
Kayıtlarımızı bitirdikten sonra bu konu üzerinde daha detaylı duracağız.Umarım iyi bir anlaşma olursa evet orda albümü bulabilirsin.

Her ne kadar death grubu olsanız da,biliyorum ki sadece death metal ile sınırlı değilsiniz….Şarkılarınızda farklı materyaller bulmak mümkün…Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?
Haha evet insanlar ne tarz yaptığımı sordukça yanıtlaması benim için her zaman bir kabus oldu.Söylemem gerekir ki,bu konuda hiçbir fikrim yok hehehe….Müziğimizde bir tarzdan daha fazlasını bulabilirsin evet çünkü basitçe sadece bir tarz çerçevesinde sınırlı değilim…Death,black,gothic,doom,progressive,experimental vb. grupları seviyorum…Müzik karışık veya basit olsa bile genel çerçevede uyum olduğu sürece bence tarz önemli değil.Eğer müzik kulağıma hoş geliyor ve bende yeni duygular oluşturuyorsa,bundan haz duyarım!

Daha önceki konuşmalarımızda değişik ülkelerde sahne aldığınızdan bahsetmiştin….Konserlerde atmosfer nasıldı?
Evet dediğim gibi Hollanda’da sahne aldık.Atmosfer çok iyiydi..Hollanda metal müzik piyasası da İspanya’yla hemen hemen aynı,ama bence gelişen bir şeyler var.

Peki İspanya metal müzik piyasası demişken…Bu piyasada olmaktan ne hissediyorsun?
Piyasa bence gelişiyor…Birazcık uykuluydu ama yavaş yavaş uyanıyor!

Hangi faktörler ve gruplar müziğinizi yaparken sizi etkiler? Liriklerinizde hangi temaları daha çok işliyorsunuz?
Müzik yaparken pek fazla bir şey düşünmüyorum,sadece gitarımla yada klavyemle sandalyeme oturuyorum ve hissedene kadar bekliyorum.Hayatımdaki tüm olayların seyri ilham kaynağımdır,hayatın bir parçası olan ölüm dahil.

Grubu nasıl ayakta tutuyorsunuz?
Hehehe,çok çalışarak ve sıkça bir arada çalarak.

Peki ülkemiz hakkında ne biliyorsun?…Daha önce konuştuğumuz kadarıyla biliyorum ki Türk gruplarla ilgilisin…
Türkiye’ye hiç gelmedim.Ama insanlar iyi şekilde bahsediyor.Gezmeyi seviyorum,bu yüzden bir gün ülkenizi ziyaret etmeyi düşünüyorum.Gruplar hakkında da şunu söyleyebilirim.Bilinmeyen birçok grubun müziğini internet sayesinde dinliyorum…Zaten bunları bulabileceğimiz tek yer..Örneğin,beni etkileyen underground Türk gruplarını bulduğum gibi..Demek istediğim,internet dışında muhtemelen bu zamana kadar bu tür grupları hiç dinlemedim.Şimdi biliyorum ki Türkiye’de underground piyasa da İspanya ve Hollanda’dakiyle aynı…Canlı….

Türk piyasasından bahsetmişken,Türk dinleyicilere ne söylemek istersin? Sizi nasıl takip edecekler?
Şunu söyleyebilirim,grupları destekleyin ki müzik canlı kalsın!Eğer tüm ülkelerdeki tüm dinleyiciler bunu yaparsa,bizim gibi gruplar da gelişerek mesela Türk dinleyicileri tarafından tanınma fırsatını elde edecektir.Şimdilik Türkiye’de ve tüm ülkelerdeki dinleyiciler bizi sadece internetten takip edebilirler.Şu aralar resmi web sitemizin dizaynı ile meşgulüz.Ama o tamamlanana kadar bize www.myspace.com/spiritualintervention adresinden ulaşabilirler.

Son olarak….
Öncelikle ilgin,desteğin ve grubun tanıtımında yaptığın yardım için sana çok teşekkür ederim.İnsanların bize daha yaklaşmalarını sağladın.Teşekkür ederim dostum.

Teşekkürler dostum…Her zamanki gibi hoş bir sohbetti…Sana grubunda ve hayatında başarılar diliyorum…Görüşmek üzere…
Aynı dilekler senin için de geçerli…”Gracias” ve “Dankje” !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
  • 1349
Başa dön tuşu