Kritikler

SPITFIRE ”Time and Eternity”

My Graveyard Productions – İtalya – 2010

Grubun tarihini şöyle bir araştırınca 80’lerden kalma bir grup olduğunu öğrenmek bende ufak çaplı bir şok etkisi yarattı.Neredeyse 25 yıllık bir aradan sonra yeniden toparlanıp bir albüm kayıt etmek hem geçen zamandaki değişiklikler hem de metal müziğin ilerleyişi vs. gibi konuları düşünecek olursak Spitfire elemanları için oldukça zor zamanlar olmalı.

Grubun kalitesine değinecek olursak gayet başarılı 1980li yılların glam, heavy metal şarkılarını andıran bir tarzları var, yine çok vurucu değil fakat vokal gerçekten çok iyi, müzikal kabiliyet olarak da grubun yıllara meydan okuduğunu ve iyi ki de bu albümü kayıt ettiklerini dillendirmeden edemeyeceğim.

Albümde hareketli parçaların yanı sıra Ballad dediğimiz, melankolik ve dönemin aşk parçalarını hatırlatan bazı şarkılarda yok değil. “Black Widow” bunlardan yalnızca biri..Vokalist Giga gerçekten çok iyi iş çıkarıyor.

Albümün sonlarına doğru temposu biraz daha artıyor, uzun lafın kısası (klişe cümlem oldu bu) gerçekten alınası,dinlenesi ve saklanası bir albüm, heavy metal severler kesinlikle kaçırmamalı!!!

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu