Kritikler

SOUL SACRIFICE ”Stranded Hate”

Major Muzik – 2005 – Türkiye (İstanbul)

Stranded Hate , grubun 2005 yılında majör müzik tarafından albümü . Melodik death metal icra eden grubun Stranded Hate albümü oldukça iyi , Demir Demirkanın da solo gitarist olarak şarkılarına katkıda bulunması da diğer bir ayrıntı. Albümde kuşkusuz en dikkat çeken parça ‘’ Çocuk Bahçesi ‘’ Türkçe sözlere sahip olması önemli bir etken tabii ki albümde tek Türkçe sözlü parça. Parça Demir Demirkan’ın da sololarıyla hayli leziz olmuş. Tabi bu parçanın İngilizce versiyonunuda eklemeyi unutmamış grup ‘’ Destiny ‘’ olarak yerini almış albümde. Albümdeki neyler, bağlama ve darbukalarda ayrı bir hava vermiş daha bir melodic kıvamda olmuş. Fazla abartılmaması da hoş bir ayrıntı olsa gerek en azından benim için böyle.

Nedir bu kıyıya vuran nefret derseniz ? Grup albüm kayıtları bittiği günlerde vurucu bir isim ararken Türkçe olarak isim aramaya başlamışlar ve Kıyıya Vuran Nefret akıllarına gelmiş sonrada anlayacağımız üzere İngilizce versiyonu olarak bu isim albüme geri dönüş yapmış. Anlatılmak istenen ise ruhlarımızın hayat boyunca belirli sebepler yüzünden acı çekiyor olması ve bunun yaşam boyunca devam etmesi vs vs imiş. Albüm ismini merak edenler içinde kısa bir ayrıntı.

Şarkı sözleri genelde hep bir mesaj verme çabasında genelleme olarak toplumsal söylemlere ait parçalar çoğunlukta.

Favori parçam So Wild dinlerken en işte budur dediğim parça olmuş. Özgür’ün vokal performansına diyecek bir şeyim yok yalnızca dinlerken içime en sinmeyen şarkı “August” oldu bağrıma basamadım bir türlü.

Genel olarak evet herkesinde söylediği cümlelerde hemfikirim Avrupa Standartlarını zorlayan çatır çatır bir albüm çıkmış ortaya. Grup şimdilerde yeni albümün hazırlıklarında…

7/10

Bize Katıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu