Kritikler

SOILWORK ”The Panic Broadcast”

Nuclear Blast Records – 2010 – İsveç

Soilwork, İsveçten çıkma Alternatif/Melodik Death Metal grubudur. Farkı türleri harmanlayıp önümüze sunar =) Albüm 2 Temmuz itibariyle Nuclear Blast Records etiketiyle piyasada hemen edindim dinlemekteyim hala. Bu albümün en büyük özelliği ise Peter “Vicious” Wichers’ın 2005 yılında gruptan ayrılıp 2008’de geri dönerek grupla birlikte kaydedeceği ilk albüm olması.

Kısa bilgi vermek gerekirse ; 1995 yılı sonunda Inferior Breed adıyla kuruldu. 1996 yılında isimlerini Soilwork olarak değiştiren ve Klasik Gothenburg Death Metal tarzını, güçlü rifler ve 1980’lerin Avrupa ve İngiliz Heavy Metal tarzıyla kaynaştıran grup eşsiz, kendine uyan bir sound elde etti. 1997 yılındaki «In Dreams We Fall Into The Eternal Lake» demosu grubun ilk dönem çalışmalarına göre çok daha melodik ve hızlıydı. İlk albümleri «Steelbath Suicide» (1998) ise tüm dünyada metal magazinleri ve fanları tarafından çok olumlu tepkiler aldı. 

Gelelim son albüme kalite her daim doruklarda olan bir albüm karşımda ‘’Late For The Kill, Early For The Slaughter’’ playlistimi süslüyor hızlı sert temposu yüksek bir parça,sololarıyla yine 12den vurmuşlar elemanlar.
‘’2 Lives Worth Of Reckoning’’ şarkının sert girişiyle gaza gelmemek mümkün değil ama sondaki eşsiz gitar solosu da pek güzel brutal vokal clean vokal karışımı iyidir candır =) beğendim kısacası.

‘’The Thrill’’ Bence kariyerlerinin doruk noktasına çıktığı bir albüm bu şarkıda adeta nazar boncuğu gibi, bilindiği üzere nakaratları çok sağlam her parçanın bununda keza öyle, nakaratlardaki clean vokallere hasta olmamak mümkün değil.

‘’Deliverance Is Mine’’ şarkılarının çok büyük bir kısmını tek başına yazan gitarist Peter Wichers’in gruba geri dönmesi pek bi’ yaramış olcak ki yine güzel şarkılar ortaya çıkmış. Artan klavye ve clean vokallerle bezenmiş gaz bir parça.

‘’Night Comes Clean’’ severek dinlediğim bir başka şarkı daha screamler tam kararında, clean uyumu da 10 numara, hızlı riffler ve harika bir soloyla şarkının tadına tat katılmış.

‘’King Of The Threshold’’ gazı vermiş elemanlar bu parçada baya her yere saldırasım geldi dinlerken=) scream vokalli şarkılar akılda kalıcı, eşlik edip ortalığı yıkalım havasına büründürüyor insanı.

‘’ Let This River Flow’’ akustik giriş yerini agresifliğe bırakıyor parça hızlandıkça melodisi beni daha da etkiledi. Her zamanki gibi bu clean vokalli nakaratlara bayılıyorum soilwork çok güzel başarıyor ,sonlara doğru davul bitirdi beni, alışmışken tempoya ani düşüşler ve sonra yine gaz…

‘’ Epitome’’ bu şarkı tamamen huzur dolu yavaş yavaş şekil alıyor birden patlatıyor olayı vokal , Peter grubun beyni bence her zaman daha iyisini yapmaya çalışıyor. Aaraya katılmış gitar soloları scream/ clean kardeşliği …

’’The Akuma Afterglow’’ Enter Dog Of Pavlov, Sweet Demise albümün bonusları en sevilenleri en bağıra basılanları , eşlik edilesi, gaza gelinesi parçaları…..

7/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu