Kritikler

SLAYER ”World Painted Blood”

American Recordings – 2010 – ABD

Davullar “Dave Lombardo” imzalı diyerek en basit şekilde anlatabilirim. çift kroslar, blastlar, ziller, ataklar gayet güzel şekilde kazımış.

Gitarlar, “Kerry King” ve “Jeff Hanneman” imzasını taşıyor. “Christ Illision” albümüne göre daha sağlam riffler olmuş diyebilirim. Gayet gaz ve güzel riffler. Eski Thrashcilik günlerini hatırlamışlar muhtemelen.

Vokal ve Bass “Tom Araya” imzasını taşıyor. Bass her zamanki gibi gitarlara eşlik etmiş. Vokal ise her zamanki gibi Tom Arayanın çirkef seslerinden oluşmakta.

Albümde dikkat edilmesi gereken parçalar “World Painted Blood” ve “Psychopathy Red” şarkıları diyorum. Gayet süper şarkılar.

Bu albüm bence “Christ Illision” albümünden biraz daha iyi olmuş. “Hell Awaits”,”Reign in Blood” gibi albümlere denk değil fakat gayet gaz ve güzel bir albüm olmuş. Eski Thrash Metal ruhuna uygun bir albüm çıkmış.

Albüm kaydı gayet temiz olmuş. Gitar tonları güzel. Davul tonları ince ayarlanmış. Gayet hoş olmuş. Şarkı uzunlukları 3-4 dakika arasında seyrediyor.

Albüm kapağı tam olarak ismi gibi olmuş. Bildiğimiz dünya haritasını almışlar. Kan kırmızısına boyamışlar. Dünya kan ile boyanmış.

Vokal,müzik,albüm kapağı ve kayıt göz önüne alındığında 10 üzerinden 8.5 hak ederler diyorum.

8.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu