Kritikler

SLAYER ”Repentless”

Nuclear Blast -2015 – ABD

Bazı durumları sakız olmaktan kurtarmak gerekli diye düşünüyorum. Demek istediğim Metalmüziğin 90’lar perspektifi ve endüstrinin her alana saldırışından sonraki 2000’ler hali. Ah keşke şöyle yapsalardı, yada böyle bir albüm bir daha gelmez gocunma halleri(ki zaman zaman bende yapar dururum) modundan artık çıkmak lazım.En nihayetinde ‘teknolojik müzik yapanları’ dinlemediğimize göre tarihin mirası gruplarıda telefuz ederken ergen psikolojisinden çıkılması gerek.

Slayer’dan bahsediyorum, 34 yaşında olan bir şaheserden! Mevcut thrash grupları arasındakendine has ve dar üslubu olan, belkide çokça sevdiğimiz BLACK ve DEATH gruplarına ciddi yönler verdiği aşikar.

Repentless sıkıcı ve tek düze bir albüm değil. World Painted Blood ile yakalanan yeni format burda bir level daha yukarı çekilerek sürdürülmüş. Metal dünyasının, özellikle Türkiyeli ergen metalcilerin Kerry King’e olan lüzumsuz saldırılarına King, en kralından cevabı vermiş. İşin magazin boyutu benim umrumda değil; ayrıca konserlerinde brutal vokalle izleyici zıp zıp yaptıran adamlardan bahsetmiyoruz; yani uğraşımız bu olmasın! Tom her zamanki gibi, beyaz sakalanın hakkını vokaliyle yine vermiş. Gelelim Paul’a. Diabolus in musica’daki performansını hiç unutmayacağım adam;özellikle Bitter Peace parçası efsanedir! Anlayacağınız Paul’u tekrar Slayer ile birlikte görmek benim açımdan çok keyifli. Repentless’da da thrash tanrılarına uygun bütün agresif ritimleri bize yığmış. Çok başarılı. Albümde 1-2 şarkı dışında kulağımıza yabancılık yaratcak bir Slayer Sound’u yok. Yani herşey olması gerektiği gibi.Bluray/DVD’sinde Wacken 2014 konseri ve albümün yapımına dair kısa bir belgesel de mevcut. Ayrıca; Jeff seni unutmadık!

8/10

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu