Röportajlar

SKULL OF DOOM

İstanbullu grup Skull Of Doom’un vokali Feyyaz Efe ile yeni çıkardıkları Execution adlı EP sonrası ve ilk Ankara konseri öncesi bir röportaj yaptık…

Yakın bir tarihte EP’niz çıktı,parçalardan, genel tarzınızdan, gelen olumlu-olumsuz eleştirilerden biraz bahseder misiniz?
Evet bir hafta öncesine kadar e.p’mizin kayıtlarını tamamladık ve piyasaya bu tarz bir müziği Türkiye’de yapmak gerçekten çok zor ama her şeye rağmen devam ediyoruz. Parcalar aslında birbirlerinden biraz farklı death metal – brutal death – death grind tarzlarını biraz harmanlayarak bir şeyler yapmak istedik genelde olumlu eleştiriler aldık. Olumsuz eleştiriler de oldu tabi ki. Tabi bu çok önemli değil, biz sevdiğimiz müziği yapmaya devam edeceğiz.

EXECUTION adlı EP’nin kaydını nerede, ne sürede, ne şekilde yaptınız?
Kayıtlar İstanbul Kafakabin stüdyosunda yapıldı, kayıtlarımızı Insistence grubundan tanıdığımız Çağatay Özkan yaptı, kayıt süreci ve mixi 2-3 hafta kadar sürdü, kayıt aşamasında gerçekten çok eğlendik ve 1 sene içinde ise albüm çalışmalarını sürdürüp seneye sizlere ilk albümümüzü sunmayı planlıyoruz.

EP’nizi netten yaydınız aynı zamanda cd olarak basacağınızı duydum, sadece promo olarak mı basılacak yoksa satılacak da mı?
EP’yi evet netten yaydık çünkü henüz piyasada 1 senedir varız ve isim olarak da bilinsek de çoğu dinleyici bizi dinleme fırsatı bulamadı. Biz bu fırsatı dinleyiciye sunduk. O yüzden netten indirebilir ve dinlenebilir durumda bir şeyler yaptık cd olarak da basacağız evet ocak ayının ilk yada ikinci haftası satılır durumda olacak.

Myspace’de videolarınızı izledim, hangi film yada filmlerden alıntı görüntüler içeriyor?
Evet o videoları e.p’yi çıkarmadan önce bir ön dinleme amaçlı yaptık, izlediyseniz bayağı eski filmlerden görüntüler sahneler var day of the dead adlı filmden görüntüler var, profesyonel bir kliple sunmayı isterdik açıkçası ama imkanlar bunun için yeterli değil 🙂

Gore görüntüler söz konusu videolarda, şarkı isimlerine de bakılırsa sözlerin içeriğide bu şekilde sanırım…
Evet tarzımız müziğimiz çok gore olmasa da görüntüler ve sarkı sözleri gore içerikli gore lazım her eve lazım 🙂

Kurulduğunuzdan beri bass gitarist sıkıntınız olmuş hala da bu sıkıntınız devam ediyor, kayıt ve konser aşamalarını nasıl atlattınız?
Evet maalesef ki öyle kurulduk kurulalı bu tarzı seven ve zevk içerisinde çalan bir bassçı bulamadık bir kaç arkadaşımız sağ olsunlar yardım ettiler konserlerde. Kayıtlarda Undertakers grubundan Yetkin Taşkın çaldı ama söyle bir durum var bassçımız halloldu bunu daha açıklamadık ileriki zamanlarda açıklayacağız.

27 Aralık’ta Ankara’daki konserde kim çıkacak mesela?
İzmir konserinde yardımcı olan bir arkadaşımız grubunda bassçısı olacak sanırsam 🙂 Ankarada onunla birlikte çalacağız.

Ankaralı biri olarak soruyorum 🙂 27 Aralık Ankara konseri EP sonrası ilk konseriniz, aynı zamanda ilk Ankara konseriniz olacak, beklentileriniz nasıl?
Ankara tayfasını biliyorum çok sağlam bir kitle özellikle Ankara’nın en köklü gruplarından biri Carnophage o konserde olacak bizim açımızdan çok iyi bir olay bu. Kendimizi Ankara seyircisine iyi bir şekilde tanıtıp İstanbul’a öyle dönmeyi planlıyoruz.

2008’den bu zamana tarzınızdaki değişimler, etkileşimler nasıl? Gerek yaşanan eleman değişiklikleri gerekse konserlerdeki seyircinin nabzı etkili oldu mu?
Şunu söyleyeyim İstanbul’da death metal bir yere kadar ama brutal death grind tarzları kitlesi inanılmaz az varsa da ben görmedim 🙂 İstanbul’da Riot Promotion dışında death metal kitlesi toplamak zor
bu yüzden ilk piyasaya oynadık ama şimdi o tarzımızdan eser yok, vokallere gitarlara davullara kadar tamamen değiştik. Inhale vokaller blast dolu davullar kullanmaya başladık. Şimdi sevdiğimiz müziği yapmaya oynuyoruz.

Grubu kurduğunuz yıllarda ne gibi planlar vardı? O günkü planlardan gerçekleştirdikleriniz var mı yada değişen bir şeyler…
Benim hedefim bu tarz bir grup kurmak ve başarılı olmaktı, başarıya adım adım koşuyoruz, yeni bir grup olmamıza rağmen 1 sene içinde iyi işler yaptığımıza inanıyorum, değişen planlar var ve daha büyük planlar, bunları da gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Cover parçalarınıza bakarsak Kataklysm grup üyelerinin fanı olduğu bir grup sanırım… Ortak dinlenilen tarz ve gruplardan bahseder misin biraz?
Kataklysm seviyoruz. İlk kurulduğumuzda Kataklysm coverları çoktu grupta, şimdi 1 tane var ama tarzımız kaydı, daha sert gruplardan bir şeyler koyuyoruz Cryptopsy, Mortician, Katalepsy, Cannibal Corpse, Fleshless, Devourment, Bu gruplardan coverlar var yeni coverlar da ekliyoruz…

Soracaklarım bu kadar, eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Bu keyifli röportaj için teşekkürler bizi takip edenler için bir kaç haberim var; grup t-shirtlerimiz çok yakında cıkıyor. Net üzerinden ve bir kaç mekan mağaza’dan satısı olacak. Bu röportajı okuduktan sonra S.O.D’u merak eden arkadaşlar olur ise bu adresten bize ulaşabilirler:www.myspace.com/skullofdoom
Extreminal ailesine de teşekkürlerimizi sunuyoruz, görüşmek üzere.

Reklam ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu