Kritikler

SHRAPNEL ”Hellbound”

Self-Released – 2010 – Avustralya

Avusturalya’dan 2 kişilik grup Shrapnel, 1999 yılında kurulmuş ve ilk ürününü bu yıl vermiş. Herhangi bir şirkete bağımlı olmayarak çıkan “Hellbound”, grup tarafından kaydedilmiş, mix ve masteringi Sovereign Studios’ta Aidan Barton tarafından yapılmış.

Yıllardır kadrosu hiç değişmeyen grubun elemanlarını Dybbuk (Aus), The Furor, Pagan (Aus), Pathogen (Aus), Militant Mass, Nervecell (Dubai), Mhorgl, Choke, Vespers Descent gibi isimli grupların kadrosunda da görebilirsiniz.

Grubun logosu ile kendini ele veren sound, savaş gibi! Satanik ve alkole dayalı sözleri olan şarkılarda duyacağınız vokal sıradan thrash gruplarınınkinden çok daha cehennemden çıkma, scream vokale daha yakın. 80li yılların thrash metalini daha modernize bir sound ile sunmuş grup bize. Son derece agresif, hızlı ve sert. Her zaman söylendiğim gruplardan biri değil, old-school adında gerçekten istediğim kaliteyi alabildim. Hakkını vermişler.

2 Kişilik grup, elemanların deneyimli olmasından da kaynaklandığı gibi, 4-5 kişilik grupların yaptığından fazlası bir müzikalite ortaya koymuş. Bir sonraki albüm için de 11 yıl beklenmeyeceğini umarak 80’lerin thrash’ini daha modernize bir sound ile, hiç taviz vermeden dinlemek isteyenlere tavsiye edebileceğim bir albüm.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu