Kritikler

SHATTERED HOPE ”Absence”

Self-Released – 2010 – Yunanistan

Karşı kıyıdan ölümcül bir albüm, Lugga Music tarafından çıkışına 1 ay kala elime ulaştırıldı. 2002 yılında kurulan Yunan grubun 2 demo sonrasında çıkardığı ilk tam süreli albümü “Absence”.

Üzgün, depresif atmosferli, düşük tempolu, brutal vokalli bir albüm. Brutal vokalin yanısıra, haykırma biçiminde kullanılan depresif, kirli bir vokal var, müziğin atmosferine ne kadar uyumlu olduğunu anlamanız için dinlemeniz gerekli. Klavye ve yavaş gitar soloları ile keman ve çello bir bütün oluşturmuş. Bu enstrumanları duyunca daha yumuşak bir şeyler bekleyebilir bir çok okuyucu, yanılmayın, doom/death icra ediyor grup.

7 parçadan oluşan albümün süresi 1 saat, genellikle uzun parçalardan oluşuyor. Kısa parçalardan biri olan “Lament, in F# Minor” dinlemeye değer, sadece yaylı enstrumanlar ve klavye kullanılmış, gitar ve davul yok, albümün hüznünü özet olarak sunabilir ama albümün müzikal bir özeti olduğunu söyleyemem tabii ki. 19 dakikalık son şarkı “Lament, in F# Minor” ‘ün devamı niteliğinde başlıyor, sonra tarzı yine önceki şarkılar gibi devam ettiriyor, 19 dakika bir çok insan için sıkıcı olabilir, bunu da şarkıdaki değişkenliklerle atlatıyor grup, hatta bu şarkı daha kısa olsaydı kötü olurdu.

Saturnus’un “Veronika Decides to Die” albümünden çok büyük haz almıştım, bu albüm de onu aratmadı bana, aynı tatta diyebilirim, çok lezzetli.

Yunanistan’dan daha önce bir çok black ve death metal grubu dinlemiştim, yanlış hatırlamıyorsam ilk kez bir doom metal grubu dinliyorum, gerçekten başarılı bir albüm, doom metali sert ve ölümcül sevenlere tavsiye ederim.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu