Röportajlar

SEVERE TORTURE

‘Slaughtered’ sizin Season of the Mist Records’dan yayımladığınız ilk albüm… Kaç albümlük bir anlaşma imzaladınız? Başka bir şirket değil de Season of the Mist Records ile çalışmanıza karar vermenizi sağlayan şey neydi?
Seth (davul):
Earache’den atıldık, bu yüzden çalışacak başka bir şirket bulmaktan başka seçeneğimiz yoktu. Season of Mist’den oldukça memnunuz, onlarla çalıştığımız için mutluyuz. Anlaşmamızda bazı çok güzel maddeler vardı, bu yüzden şu an için mutluyuz.

Hammerheart Recs’den Karmegeddon Records’a olan değişimin içinde olmak nasıldı?
Hammerheart Karmageddon’a değişirken, bizde taşınmanın iyi bir fikir olabileceğini düşündük. Onlarla 2 albüm yaptık, ayrıca Earache ile de 2 albümümüz var.

Şirketlerce seçilen deneyimli bir grup olarak, sizin anlaşma yaptığınız şirketlerde aradığınız özellikler neler?
Satış, reklam/baskı, iyi yetiştirilmiş beyinler ve piyasada son günlerde olup biteni takip eden insanlar.

‘Slaughtered’in görsel çalışmaları çok iyi, görsel öğelerinizi kim tasarladı ve Severe bunun için ne kadar harcadı?
Görsel tasarım kısmını Erik Visser yaptı. Hollandalı I-Chaos adında bir gruba yaptığı müthiş çalışmalar vardı, bizde ona bizim için çalışıp çalışamayacağını sorduk. Ona sadece bir sürü ceset istediğimizi söyledik, o da işin son halini yapıp getirdi, haha.. İşin son hali tatmin edici olana kadar bu iş karşılıklı oluyor.

‘Slaughtered’ı kaydederken Amsterdam’ın Coffee Shop’larına uğradınızmı? Eğer uğradıysanız aralarında en kalitelileri hangileriydi?
Amsterdam’da coffee shop’a hiç gitmedim, coffee shop’lar turistler için yapılmış, sattıkları şeyi doğru düzgün kurutamamışlar bile… Çiftçinin kendisini tercih ettim. Eğer iyi ürün istiyorsanız Hollanda’nın güneyine gitmelisiniz. Kendi kutumu Amsterdam’a yanımda getirdim, her zamanki gibi. Bazı şeyleri kendim yapmayı seviyorum, o yüzden her hangi bir dükkanı tercih etmedim.

Amsterdam’daki Split Second Sound Studios’da kayıt, nasıl gitti, orada başka hangi gruplar kayıt yaptılar?
Kayıtlar harika gitti. Davullar ve vokal Split Second Sound Studio’s’da kaydedildi, diğerleri ise Marvin’in kendi ev stüdyosunda. Mix ve Mastering’de prodüktör Jochem Jacobs tarafından Amsterdam’da halledildi. Grubun ruhunu çalışmanın başından sonuna kadar iyi yakalayan gerçekten oldukça enerjik bir adam. Olayların gidişatından son derece tatmin olduk. Orada kayıt yapan bazı diğer gruplar ise Cypher ve In-Quest.

Hollanda ile ilgili en iyi şey ne? Amerikaya kıyasla müziğinize olan ilgiyi nasıl değerlendirirsiniz?
Farklı bir toplum, bulunduğumuz yere ve güne göre değişim gösteren iyi tepkiler aldık. Amerika’da bu işin biraz daha vahşi olduğunu düşünüyorum, çünkü Hollanda’da, bazı insanlar kendi ülkelerinden bir grubu izlemeyi çok da ilginç bulmuyorlar. Amerika’daki son performansımız 2006’daydı yani döndüğümüzde cehennemden çıkmış gibi delirecekler!

Amerika veya başka bir yerde her hangi bir ürününüzü satıyor musunuz? Eğer satıyorsanız nerede?
Sanırım Avrupa’da satışımız var, çünkü eski şirketlerimiz o konuyla ilgileniyorlardı.

‘Fall of the Despised’ ile ‘Slaughtered’ albümlerini karşılaştırırsanız ne söyleyebilirsiniz?
Fall of the Despised 2 albüm önceydi, tabii ki şimdi bazı farklılıklar kulağıma geliyor. İlki aranjmanda. İkincisi ise kullanılan teknikte.

Son albümden; ‘Feeding on Cadavers’, ‘Grave Condition’, ‘Unholy Misconception’, ‘Slaughtered’, & ‘Inferior Divinity’ isimli parçaları seviyorum, sizin favorileriniz hangileri ve neden?
Zor bir soru. Kayıttan sonraki ilk zamanlarda bazı favorilerim vardı. Gerçekten söylemek zor. “Deride Jesus” en sevdiğim, bu şarkı bana 90’ların death metalini hatırlatıyor.

‘Slaughtered’ albümünü tanıtmaya yönelik turne planları var mı? Turne kapsamında nereye gitmeyi düşünüyorsunuz?
Bu aralar bir kaç şey üzerinde çalışıyoruz, hiç biri çok uzakta değil. Umarım Amerika’ya geri döneriz. İyi bir konser programının içinde olmak zor, ayrıca bunu finansal olarak ayarlamak da zor. Hepimizin burada devam etmek zorunda olduğumuz işlerimiz var. Boş bir zamanımızda Asya ve Avustralya’ya gitmek istiyoruz.

Hangi gruplarla birlikte turne yapmak istersiniz?
Bir sürü kaliteli grup var, bu soruya cevap vermek güç. Herkesin turnemizden keyif alması mümkün olduğu sürece kiminle gittiğimiz önemli değil. Bizim için bu birinci sırada.

Yeni albümünüz ‘Slaughtered’ için başarılar dilerim ve umarım sizin turnelerinizden birinde sizi izleyebilirim!
Desteklediğiniz için teşekkürler brutal’a devam !!! Şerefe!

Çeviri : Welder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu