Kritikler

SERPENT SKIES ”A Claim to Reality”

Sliptrick Records- İsveç – 2014

Serpent Skies grubu İsveç’in Gavle şehrinden bizlere ulaşıyorlar,2012 yılında çıkardıkları demonun ardından tam zamanlı bir albüm ile karşımızdalar.Albümün ismi ‘A Claim to Reality’; grubu kısaca tanıyacak olursak vokallerde Ludvig,Gitarlarda Gustav ve Alex,Bass gitarda Jorma,davulda ise Kalle bulunmakta,grubun internetteki kayıtlarına göre daha önce başka bir grupta çalmamışlar. Serpent Skies,yumuşak soundu ile bana In Flames’in poplaşmadan önceki son hallerini şiddetle hatırlattı. Kuşkusuz ,The Jester Race albümünün bu kulvarda etkilemediği grup çok nadirdir,İsveç death metal’inin Göthenburg tarzını ben daha çok beğeniyorum,eski At the Gates, Centinex,Dismember gibi fakat bu tarz beni çok fazla etkilemiyor.

Kayıt yapısı açısından İsveç standartlarının biraz altında fakat amatör bir grup olduğunu düşünecek olursak kötü bir işe imza atmamış olduklarını iletebilirim.Kritikleri kısa tuttuğum zaman bazı arkadaşların beğenmediğini sağdan soldan duyuyorum,şunu söylemeliyim ki benim kritiklerdeki amacım grubun yaptığı işi tanıtmak,grubun biografisini ya da diskografisini yazarak yapılan son işin değerlendirmesini yapmamız yanlış olur,kaldı ki bizim değerlendirmeye aldığımız çoğu grubun daha önce bir kayıdı yok,ya ilk kayıtları ya da demo sonrası ilk ürünleri oluyor.Kritikeri okurken ve değerlendirirken lütfen bunlarıda göze alalım.

Modern soundlu ,melodic death metal ‘den hoşlanıyorsanız Serpent Skies ‘ı beğenebilirsiniz fakat beste yapısı,vokal yapısı,şarkı isimleri vs. ile herhangi bir orjinalliğe rastlamamız mümkün gözükmüyor,grup fotoraflarından görebildiğim kadarıyla elemanlar oldukça genç ve gelecek vaad ediyorlar,sanırım bundan sonraki kayıtlarında (eğer dağılmaz devam ederlerse) daha sağlam işlere imza atacaklarına ben inanıyorum.

6.5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu