Kritikler

SEDNA ”Sedna”

Drown Within Records -2014- İtalya

Kendilerine Post-Black Metal diyorlar, fakat bence doom metal tabanınada sahip bir grup,bana yolladıkları kitapçıkta dünya üzerindeki en farklı grup olma amacını taşıdıklarını okudum,bence çok farklı değiller,ama yine de sıradan black metal ya da post black metal gruplarından ayırılıyorlar. 4 Parçalık bu albüm tam 54 dk ama parçalar sizi asla sıkmıyor,19 dk lık bir parçada sanki 5 ayrı parça dinliyor gibi bir hissiyata kapılabiliyorsunuz.

Post black metal kadar yumuşak,doom kadar kasvetli,depressive black metal kadar ölümcül,atmosferi koruyan,karanlığı iliklerinize kadar hissettiren bir yapıt ile karşılaşabilieceğinizin garantisini verebilirim. Albümün bir hikayesi olduğunu düşünüyorum zira parça isimleri birbiriyle ilintili geldi bana ,Sons of the Ocean,Sons of Isolation ,Sons of Ancients ve Life/Ritual…

Aslına bakarsanız bu kadar uzun parçalı grupları çok sevemiyorum,kişisel olarak bu albümü dinlerken sanırım 3 şişe bira içtim,ama yine de sıkılmadım. Grup bir şekilde kendini dinletebiliyor ve sound olarak sizi kendi derinliklerine indirebiliyor. Albümdeki Life/Ritual isimli parça diğerlerinden farklı bir bağlantı parçası olarak nitelendirebilir,tamamiyle atmosferik bir havaya hakim,kadın vokal ile arka planda karmaşa hissiyatını hakim kılacak gitari efektleri şarkıyı tamamlıyor.

Post Black Metal ya da Deneysel Black metal;nasıl tanımlanırsa tanımlansın,grup gerçekten iş yapabilecek kapasitede,bu kadar uzun parçalardan oluşan albümleri genelde tamamlayamıyordum fakat şu an bitti,beni memnun etti,bir çok değişik tarzdan ,farklı farklı hissiyatlara kapıldım. Başarı bir yapıt,önü açık….

7/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu