Kritikler

SATANIZED/ANCIENT MALUS ”Infernal Desecration”

SET Productions – 2011 – Türkiye/A.B.D.

Uzun bir aradan sonra bir split albüm ile karşımıza çıktı Satanized. Beklediğimize deydi diyebilirim.

“Infernal Desecration” ismini taşıyan split albüm; Satanized açısından çok başarılı bir albüm olmuş.Özellikle Terror Prophecies isimli parçanın solosu, inanılmaz derecede folkorik öğeler taşıyor ve cezp edici bir havası var.Ayrıca şarkının girişindeki savaşı andıran sesler de ayrı bir hava katmış durumda.Aynı şey Infernal Torment için söylemek mümkün,şarkı aralarındaki ağlama sesleri farklı bir ambians oluşturmuş ki zaten çekilen klipte de bunun ne kadar başarılı bir iş olduğu ortaya çıktı.

Ancient Malus için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef. Malefic of Perverse isimli parçada, klavye gitar arasında hiçbir şekilde uyum denen bir şey yok! Vokal ve gitarlar mükemmel olmasına rağmen her şeyi bozan klavye olmuş.Davullarda fazla ön plana çıkmış durumda.

Albüm kapağından bahsedeyim biraz, tarihin arka odalarında, küflenmiş kitaplar arasında çürümüş cesetleri andıran mükemmel bir kapak. Pınar Tuncer mükemmel bir iş çıkartmış.

Türkiye’de Black metal adına önemli bir adım olan Satanized grubunun diğer çalışmalarını merakla bekliyor,başarılarının devamını diliyorum.

Satanized: 9/10
Ancient Malus: 6/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu