KritiklerÖne Çıkan

RüYYN – Chapter II: The Flames, the Fallen, the Fury (Albüm İncelemesi)

Les Acteurs de l’Ombre Productions – 2023 – Fransa

Romain Paulet’in solo black metal projesi RüYYn’ün ilk albümü Chapter II: The Flames, the Fallen, the Fury geçtiğimiz Aralık(2023) ayında “Les Acteurs de l’Ombre Productions” etiketiyle raflardaki ve dijital ortamlardaki yerini aldı.

Black metal çalan RüYYn özellikle son yıllardaki Dissonent denen black metal akımının yükseliş etkisiyle yapılmış besteler ile dikkat çekiyor. Bu tarzın bu derece yükselmesinin en büyük aktörü tabii ki Mgla ve onun hypelanmasının verdiği pozitif etki ile yükselen Gaera, Misþyrming, Uada vs gruplar ilk akla gelenlerden. RüYYN kaliteli bestelere ve atmosfere sahip bir black metal işi denebilir.

RüYYN‘de tarzın diğer grupları gibi şarkı ismi kullanmıyor. Part I-II-II şeklinde giden bir şarkı listesi bulunuyor. Genel olarak güçlü atmosfere ve kaliteye sahip beste yapısı, kaotik ve progresif geçişleri, farklı ve etkili vokal performansı, derinlikli aurası ile birlikte bir bütünlük oluşturmayı başarmış bir black metal albümü bizlerin beğenisine sunulmuş. Özellikle bass kullanımı ve etkili arpejleri sizi yakalayabilir.

Kesinlikle en az bir defa dinlenmesi gerekir, tavsiye ediyorum.

7,5/10

Romain Paulet
Romain Paulet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu