Kritikler

RUSTY PACEMAKER ”Blackness and White Light”

Solanum Records – 2010 – Avusturya

2003 yılında başlayan Avusturyalı tek kişilik proje Rusty Pacemaker’ın “Blackness and White Light” isimliilk albümünü kritikleme şansı buldum. Albümde bayan vokal ve davulcu olarak konuk müzisyenler yer alıyor. Tüm şarkıların söz ve besteleri, albümün kaydı düzenlemesi, kapak tasarımına kadar hepsi Rusty Pacemaker’a ait. Çok fazla lafı dolandırmayacağım…

Rusty Pacemaker benle iletişime geçtiğinde promosunu kabul etmeden önce internet üzerinden biraz dinledim, her ne kadar kulağa saçma gelse de, Pink Floyd’un bazı şarkılarından aldığım tadı verdi, belki gitar tonları, belki atmosfer, belki vokal tarzı, bilemiyorum, ilk anda böyle bir şey hissettim. Yine de o tadı alıyorum şu an albümü dinlerken. Örneğin Amok adlı şarkının girişini bir dinleyin belki bana hak verirsiniz.

Bu albüm daha önce dinlediğim şeylere pek benzemiyor, tarz konusunda ne diyeceğim konusunda pek emin değilim, albümün tanıtım kağıdında dark alternative metal denmiş, evet sanırım uygun bir tanımlama bu… Albümün genel konsepti karanlık, üzgün ve duygusal. Enteresan distortion’lı bir gitar tonu ve bir de akustik gitar kullanılmış. Kullanılan clean vokal albümün atmosferi için çok uygun, bayan vokal desteği de başarılı olmuş.

Her şarkısı tek başına başka bir hikaye olan bu üzgün ve duygusal albüm dinlemeye değer, Extreminal okuyucularından doom metal sevenlere tavsiye edebilirim. Yada içerken bu tarz kafalara girenlere de önerebilirim, değişik bir kafa, ben sevdim.

8/10

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

83 + = 84

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu