Kritikler

ROTTING CHRIST ”Rituals”

Seasons of Mist -2016 – Yunanistan

Yunanistan’ın en ünlü ve dolayısıyla en bilindik grubu olan Rotting Christ 12. tam zamanlı albümü olan Rituals ile bizlerle birlikte. Rotting Christ’ın son albümlerindeki mistik hava giderek üst düzeye yükseliyor. Rituals sizi biraz bu dünyadan uzaklaştırmaya ,biraz da ruhani atmosferiyle şeytana ibadet etmeye davet edeceğe benziyor.Albümdeki parça isimleri seçilirken bir çok dile bölünerek kullanılmış.İbranice,Çince,Yunanca,Fransızca,Latince,Sanskritçe ve antik Mısır dili bunlardan sizler için örneklendirebildiklerim.

Albümde bir çok konuk müzisyenede yer verilmiş.Fakat bu liste oldukça uzun olduğu için tek tek üzerinden geçemeyeceğim.Grubun çok uzun süredir takipçisi olduğum için gönül rahatlığı ile söz edebilme cesaretini kendimde buluyorum;son albümlerde grubun içine girdiği karanlık psikoloji gerçekten olduka güçlü bir sound ortaya çıkmasına neden oluyor. Fakat bazen parçalar tek düze ve bir birini tekrar ettiği için sıkıcı boyutlara ulaşabiliyor. Tabiki eski albümlerin havasından biraz uzak,fakat daha olgun,mistik ve karanlık yapıtlar olduğundan söz etmek yanlış olmayacaktır. Sakis Tolis bir röportajında halen bu şekilde eserler üretebildiği için kendisine inanamadığını ve oldukça iyi hissettiğini anlatmıştı.

Laflarımı çok kısa tutunca kızıyorsunuz,uzun tutunca da sıkıldığınızı belirtiyorsunuz açıkcası nasıl yorumlayacağımı bazen şaşırıyorum fakat Rotting Christ’ı geçen yaz bir kez daha izleme fırsatı bulduğum için söyleyebilrim ki bu parçalar konserde birazcık sıkıcı olabiliyor.

7,5/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu