HaberlerVideolar

Rezet’ten Yeni Video “Unholy Grail”

Alman Thrash Metal Grubu Rezet 6. Albümlerinden Unholy Grail’i Yayınladı.

REZET‘in kendi adını taşıyan altıncı stüdyo albümünden ilk single “Unholy Grail”! Megadeth ve Destruction arasında bir yerde yer alan jilet gibi keskin hız riffleri, grubun tarihindeki belki de en marşik nakarata yol açıyor ve zaman zaman Helloween veya Blind Guardian gibi büyükleri anımsatıyor. Prodüksiyonu, miksajı ve masteringi Eike Freese (Helloween, diğerleri arasında) tarafından yapılan ve müzikal olarak modern metal prodüksiyonlarında nadiren rastlanan bir özgüven ve tazelikle hayata geçirilen REZET, 80’lerin sonu ile günümüz arasında bir köprü kuruyor!

Rezet’i Tanıyalım

REZET, kendi adını taşıyan altıncı stüdyo albümüyle tüm gücüyle geri döndü! On bir şarkı ve bir piyano girişi dinleyicilere, 80’ler ve 90’lardan uluslararası klasikler ile günümüzün en son ipuçları arasında kolayca uyum sağlayan birinci sınıf speed/thrash metal sunuyor. Kayıtlar grup için ikinci bir bahar gibi görünüyor: dürüst, doğrudan, taze, ve ultra ağır! Bu, grubun tarihindeki en güçlü ve en olgun kadrolardan biri olabilir. Geçtiğimiz yılın başında, Bulgaristan’dan gelen ve Danimarka’da yaşayan yaylı çalgılar büyücüsü Nikolay Atanasov’dan (AGENT STEEL) başkası gruba dahil edilmedi. Daha önce gruba katılan basçı Lorenz Kandolf (TRAITOR ve diğerleri) ile birlikte kadroyu tamamlıyor.

“Thrash Metal’in Yeni Dalgası” içinde bir klasik olarak kabul edilen ilk albüm “Have Gun, Will Travel ‘dan (2010) bu yana grubun çekirdeğini grubun kurucusu, solisti, gitaristi ve ana bestecisi Ricky Wagner ile olağanüstü davulcu Bastian ’attt” Santen oluşturuyor. REZET hiç bu kadar taze ve agresif olmamıştı. Albümün prodüksiyonu, miksajı ve masteringi bir kez daha Hamburg’un mükemmel rock & metal prodüktörü Eike Freese (HELLOWEEN; DEEP PURPLE; HEAVEN SHALL BURN ve çok daha fazlası) tarafından yapıldı! Ayrıca, kayıtların bir kısmı grubun Schleswig-Holstein’ın uzak kuzeyindeki kendi “Rad Toad Stüdyoları ”nda kaydedildi. Pär Oloffsson (Exodus, Aborted, Pathology, Traitor, Finsterforst ve çok daha fazlası) diskin distopik görselleştirmesini sunuyor ve yeni yaşam tarafından geri kazanılan mekanik bir manzaranın resmini çiziyor. “Büyük sıfırlama” muhtemelen hiç bu kadar yakın olmamıştı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu