Kritikler

Rektal Tuşe -Aklen Muaf

Bağımsız Kayıt – 2020 – Türkiye

Ankaralı Grindcore manyaklığı Rektal Tuşe uzun süre sonra balyoz gibi bir Ep ile karşımızda!

2014 harika Ep A-Politik-a ‘ dan beri demo ve çeşitli live ve stüdyo prova kayıtlar ile karşımıza çıkan grup bu sefer bize 12:20 dk süren 10 şarkılık bir ziyafet sunuyor. Son surat giden deli fişek albümde grup 3 tane İngilizce sözlü şarkıya da ver vermiş. Tüm çalışmalarında  , politik ve sosyal konulardan bahseden grup bu albümde de buna devam etmiş bunu humour edası ile bize sunmayı çok güzel bir şekilde başarıyorlar. Şarkıların vuruculuğu ile agresif sözler birleşince ortaya hayvansal bir iş çıkmış. Son sürat akan albümde yer yer hafif breakdown bölümlere de yer verilmiş o bölümlerde kafa sallamamak elde değil .

Sound olarak ise grup eski çalışmalarına nazaran vokali daha gitarlara gömmüş ,davul tonlarında daha canlı hisli bir ton tercih etmiş ve gitar tonlarında ise cazır cuzur harika bir  kirli ton kullanmış. Gayet grindcore yakışan bir sound yaklanmış.

Harika ve vurucu giriş şarkısı Cehaletin Bedeli, Süper breakdown ile kafa koparan Çarpıtılmış Gerçeklik,  Hayvansal ve albüme isim veren Aklen Muaf, headbang e davet introsu ile Exploitation Initiative ve hayvan gibi başlayan gravity blastlar ile insanı çıldırtan kapanış sarkışı Reddiye albümde en çok dikkatimi çeken şarkılar oldu.

Genel olarak çok başarılı bir album , Grindcore anlamında ülkemizde sayılı gruplara sahibiz bence bu anlamda türü sevenlerin bu çalışmaya kesinlikle göz atması kaçırmaması gerekiyor.

Ep’nin Yazar Notu: 
9/10

Rektal Tuşe bundan sonraki çalışmalarını dört gözle bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + = 16

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu