Kritikler

RAW IN SECT ”Red Flows”

Worm Hole Death Records – 2011 – Yunanistan

Raw In Sect, Athens/Attica menşeili, Technical Death/Thrash sentezi yapan gruplardan. 2 demo piyasa sürdükten sonra, tam süreli albümlerini sonunda piyasaya sürdüler. Albüm ismi ‘’Red Flows‘’, 2’si enstrümantal olmak üzere toplam 11 adet parça yer almaktadır. Daha albüm hazırlıklarıyla uğraşırken grup 2010 yılında albümden 3 şarkıyı demo olarak dinlenmeye sunmuşlardı. O zamandan belliydi bu albümün kıvamında olacağı.

Robb Flynn’vari vokal tarzıyla da dikkatimi çekmiş oldular oda ayrı bir konu. Albümde en ayıla bayıla dinlediğim parça ‘’Wall Of Great‘’. Hızlı rifflerle giriş yapıyor şarkı direk, kayıt kalitesi birazcık düşük arada bir transpose oluyor , vokal girdiğinde baştaki riffler hala devam etmekte , altta clean tonlarda bir melodi gitmekte arada pekte duyulmuyor ama es’ler güzel oturmuş. Ortalardaki harmonilerde çok güzel bir tat katmakta . 02.00‘ daki en sevdiğim şeydir , transpose olması ve davul atakları da biraz gereksiz olmuş ama onu da görmezden gelebilirim ben. Screamler ile birlikte giden ikilemelerede bayıldım 03: 15’teki gitar ritmi bana Sepultura ‘’Terority‘’ ‘yi anımsattı.

Albüm yenilir yutulur cinsten olmuş hani sizde Dying Fetus, Necrophagist, Nile sever dinleyen birisi iseniz mutlaka bunu da es geçmeyin derim.

7/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu