Kritikler

RAVEN WOODS ”Enfeebling The Throne”

Code666 Records – 2011 – Ankara

2006’dan beri albüm konusunda sessizliğini koruyan, ülkemizin üst seviye gruplarından Raven Woods, sessizliğini Code666 Records’tan yayınladığı “Enfeebling The Throne” albümü ile bozdu, bir çok insan grubun dağıldığını düşünüyordu ki herkese güzel bir cevap olarak bu albüm geldi.

Grubun ilk EP ve ilk albümünü de dinlemiştim, genel olarak müziklerinde ortak kalan duygusal kısımlar var, eskiden daha black metaldi, sonra biraz daha death metal etkisi görülmeye başladı. Bu albümde grubun tarzını artık tam anlamı ile oturttuğunu düşünüyorum. Behemoth tadında bir death/black metal düşünün ve içerisinde Anadolu ezgileri katın…

Tarzı çok net bir şekilde ortaya çıkaran, kusursuz bir prodüksiyon yapılmış. Çok sevdiğimiz Avrupalı death/black gruplarından fazlası var eksiği yok artık, üstelik bu topraklara ait bir şeyler duymak da ilgi çekici…

Önceki albümde olduğu gibi bu albümde de Mercan Dede ismini görüyoruz, Azab-ı Mukaddes isimli parça albüm için mükemmel bir Ney’li son olmuş.

Türkiye için gurur verici bir grup, yüksek müzikalitede bir albüm. Gruptan zaten iyi bir şeyler bekliyordum, beklentilerimin çok daha üstünde bir albüm geldi, çok başarılı olmuş.

9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu