Kritikler

PUS VOMIT ”Degrade the Worthless”

Berdugo Records – 2009 – Filipinler

Grup slam brutal death metal yapıyor. Devourment’ten oldukça fazla etkilenmişler. Saygılarını sunmuşlar.

Davulcu blastlar,gravity blastlar,çift kroslar,ataklar vb bir çok iş yapıyor. Memleketlerindeki dava arkadaşları “Down From The Wound” davulcusuyla yarışacak sağlamlıkta bir davulcuya sahip bir grup.

Gitar olayına yine “Devourment” etkisi hakim. Gitar tonları gayet boğuk olmuş. Biraz teknik riffler, biraz groove riffler mevcut. Slam Brutal Death Metal olayında görülebilmesi muhtemel olan riffler mevcut.

Vokalci kişi derin,güçlü,iğrenç bir sese sahip. Vokalist Marco kişisi, Filipinlerden kankaları “Down From The Wound” vokali “Tristan Dela Cruz” kişisi gibi Devourment grubunun “Molesting The Decapitated” albümünde vokallik yapan “Ruben Rosas” stili “Sick Guttural Vocal” işlerini yapıyor. Pus Vomit vokali Marconun vokal stili Ruben Rosas’ın vokal stiline daha yakın olduğunu söyleyebilirim. Okuyuş tarzı olarakta Ruben Rosas’a benzer bir okuyuş stiline sahip. Vokalist Marco, “Down From The Wound” vokali gibi çoğunlukla “Sick Guttural Vokal” yer yer “Pig Squeal Vokal” mantığıyla işe girişiyor.

Kanımca Down From The Wound’tan Tristan Dela Cruz ve Pus Vomit’ten Marco kişisi Filipinli iki kanka olarak aynı konserde sahne alsalar ve Devourment Cover yapıp 2 vokal olarak beraber söyleseler, ortalık çok fena bir hal alır. 2X Ruben Rosas Stil Sick Guttural Assault olur. Bu ikili Konsere çıksa ortalık çok fena bir hal alır.

Albüm kaydı genel olarak temiz denilebilir. Hafif bir leşlik söz konusu. Fakat her enstrüman gayet net anlaşılıyor.

Albüm kapağını Devourment Grubunun yeni vokalcisi “Mike Majewski” kişisi yapmış. Gayet leş bir iş çıkarmış. Bu adamlar bize saygılarını sunuyor diye extra ilgilenmiş bence. Siyah beyaz bir çizim fakat gayet leş bir tablo var ortada. İşkence gören kızlar,kadınlar yada her neyse böyle bir şeyler mevcut. Delik deşik olmuş. Grubun söz konseptine uygun bir albüm kapağı olmuş.

Grup söz konsepti olarak Gore, Necrophilia gibi konuları işliyor. şarkı uzunlukları 3-4 dakika arasında değişiyor. Albümdeki şarkı isimleride adamların kafalarının ne kadar sakat olduğunu gösteriyor. God Help Me Rape the Dead gibi bir şarkı ismine sahip bu grup. Gerisini siz düşünün artık. O kadar uçmuşlar yani piskopatça sözler konusunda.

Sick Guttural Vokalleri,müzik,kayıt,albüm kapağı göz önüne alındığında Filipinlerden Slam işlerinde kral bir isim daha çıkmış diyerek 10 üzerinden 9.5’u çok rahat bir şekilde hak ediyorlar diyorum.

9.5/10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 3 =

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu